Najnowsze wpisy

28 maja 2020

Słoneczny styl, czyli Prowansja w naszym domu.

Słoneczny styl…

czyli Prowansja w naszym domu.

Jak sama nazwa wskazuje, styl ten pochodzi z Prowansji czyli rejonu w południowej Francji. Wnętrze urządzone w tej stylistyce przede wszystkim oczarowuje ciepłem i przytulnością. Dominują w nim kolory ziemi oraz odcienie bieli, beżu czy pasteli. Nie można zapomnieć również o kolorze lawendowym, czy oliwkowym który idealnie wpasowuje się w prowansalskie wnętrze.
W klasycznym prowansalskim domu na podłodze znaleźć możemy kamień w rdzawym kolorze lub naturalne drewno. Wszystkie materiały, które wykorzystuje ten styl, są naturalne lub nawiązują do natury swoją formą. Za to w naszych wnętrzach, możemy postawić na płytki w rudym kolorze lub na te imitujące drewno, które charakteryzują się nie tylko świetną jakością, ale również nietuzinkowym designem. Warto tutaj zwrócić uwagę na włoskie płytki Delconca. Producent ten posiada duży wybór płytek wpasowujących się w ten styl.

zdj.Delconca

Łazienka w prowansalskim klimacie

Jak już wiadomo, w architekturze Prowansji dominuje kamień i drewno, a więc na łazienkowej podłodze powinny znaleźć się płytki przypominające te materiały. Kolory ścian za to powinny być subtelne, jasne i ciepłe. Zieleń, błękit czy lawenda świetnie wyglądają w połączeniu z naturalnymi formami. W strefie kąpielowej świetnie sprawdzą się mozaiki czy mniejsze płytki z kwiatowymi motywami. Aby uzyskać efekt prowansalskiej łazienki ważny jest również dobór właściwej ceramiki. Stylistyka ta nie lubi nowoczesnych form , za to idealnie będą w niej wyglądać klasyczne kształty. Baterie z dwoma starodawnymi uchwytami , wolnostojąca wanna na żeliwnych nogach czy stojąca miska WC świetnie sprawdzą się w tym klimacie.


zdj.Westwing

W urządzaniu wnętrza przydają się również ozdoby takie jak wiklinowe kosze, stare garnki czy porcelanowe dzbanki. Wszystko to tworzy styl prowansalskiego domu.
Do uzupełnienia aranżacji warto wykorzystać rośliny oraz suszone zioła.
Stwórzcie razem z nami prowansalskie wnętrze pełne ciepła.


zdj.Westwing

 

Blog
About mceramic