Najnowsze wpisy

20 stycznia 2017

Im więcej, tym lepiej. Jak zaaranżować dużą łazienkę?

Przestronna łazienka to marzenie każdego domownika. Ogromna wanna, prysznic, a może jedno i drugie – tutaj wszystkie chwyty są dozwolone. Często jednak spora powierzchnia oznacza także spore wyzwanie. Jakie płytki podłogowe i armaturę wybrać, aby nasza łazienka prezentowała się wyjątkowo?

Odpowiednie płytki ceramiczne

Choć duże powierzchnie sprawiają wrażenie łatwych w aranżacji, to często bywa tak, że pomimo wielu zabiegów końcowy efekt… zionie pustką. Nie odpowiada ci minimalistyczne wnętrze? W takim przypadku z pomocą przybywają wyraziste płytki podłogowe, które doskonale podkreślają charakter pomieszczenia oraz wizualnie wypełniają przestrzeń.

Oryginalne płytki nawiązujące do prostych, nowoczesnych projektów czy wręcz przeciwnie, wielokolorowe kombinacje z ozdobnymi elementami – w dużej łazience sprawdzi się z powodzeniem każda kombinacja, nawet jeśli układ pomieszczenia wydaje się problematyczny. Jeśli jednak w kwestii podłogi odpowiadają nam bardziej skandynawskie klimaty, warto wówczas część uwagi przerzucić na górną sferę pomieszczenia, gdzie kładziemy kafelki. Tutaj nadal królują najsilniejsze, tegoroczne trendy, takie jak płytki ceramiczne imitujące naturalne materiały czy kafle nawiązujące do niebanalnego, ale prostego w formie wzornictwa. Co ciekawe, takie płytki wcale nie muszą znaleźć się na ścianie – równie dobrze prezentować się będą jako zabudowa wolnostojącej wanny, dzięki czemu pomieszczenie zyska jeszcze jeden, intrygujący
akcent.

Armatura dla każdego

Wybraliśmy już płytki podłogowe i kafelki, zastanawiamy się także nad doborem odpowiedniego koloru – pozostaje nam więc tylko wyposażenie. Z reguły to właśnie na tym etapie zaczynają pojawiać się największe trudności, nierzadko wymagające porady eksperta i wielogodzinnych dyskusji. Prysznic czy wanna? Bidet, a może duża umywalka o niebanalnym kształcie? O ile w przypadku małych łazienek musimy trzymać się sztywnych miar, to przy dużej powierzchni możemy pozwolić sobie na dowolne rozwiązanie. Jednym z najczęstszych tropów w aranżacji takich pomieszczeń jest postawienie na duet wanna i prysznic – tak, aby zadowolić każdego z domowników i zachować wybór pomiędzy wylegiwaniem się w aromatycznej kąpieli, a szybką, poranną toaletą. Dobrym pomysłem jest także duży prysznic z odpływem liniowym. Brak standardowego brodzika i efektowna kabina Novellini, dodatkowo wyeksponowana przez płytki ceramiczne, to trend, który zachwyci każdego – nawet jeśli początkowo skłanialiśmy się ku tradycyjnym rozwiązaniom.

Szukasz inspiracji? Nasi eksperci doradzą, pomogą oraz zaprezentują zróżnicowany asortyment, rozwiewając przy tym wszelkie wątpliwości. To co wyróżnia nas na rynku, to indywidualne podejście do każdego klienta i jedna z najszerszych ofert płytek ceramicznych w okolicach Katowic. Dla nas każde pomieszczenie jest pełne potencjału!

Blog , ,
About mceramic