Najnowsze wpisy

21 października 2022

Atlas Concorde – Marvel X, Marvel Gala, Marvel Travertine

Najnowsze serie Atlas Concorde.

Atlas Concorde świętował 10 rocznicę powstania kultowej kolekcji Marvel dlatego w tym roku postawił na trzy nowe serie właśnie z rodziny marmurów. Marvel X, Marvel Gala oraz Marvel Travertine zostały przedstawione na targach Cersaie2022.

Marvel X 

Z projektu Marvel narodził się Marvel X, który wyróżnia się pięcioma nowymi powierzchniami. Wnikliwa analiza trendów wnętrzarskich pomogła Atlas Concorde na wybór pięciu szlachetnych marmurów w odcieniach bieli i szarości. Kolory tej serii stanowią idealne tło dla wyposażenia naszego domu.

Calacatta Apuano

Inspiracja marmurem wydobywanym z Alp Apuańskich znanym jako Calacatta Michelangelo. Marmur o ciepłym, białym tle poprzecinany cienkimi, złotymi żyłkami.

Calacatta Sublime

Połączenie kości słoniowej, drobnych żyłek z kilkucentrymetrowym mocnym, eleganckim akcentem ciepłej szarości i złotych smug. Specyficzny układ żył wyróżnia Calacattę Sublime wśród innych płytek z efektem marmuru.

Calacatta Perla

Inspiracja delikatnym kamieniem brazylijskiego pochodzenia. Jasny odcień perłowej szarości z krystalicznie wyglądającymi żyłkami. Elegancki, modny, ponadczasowy.

Grey Cloud 

Jasnoszara kamionka z efektem marmuru inspirowana brazylijskim kwarcytem. Charakteryzuje się białymi smugami i przeplatanymi srebrnoszarymi akcentami.

Fior di Bosco 

Toskański marmur Fior di Bosco to połączenie intensywnej szarości i złotych żyłek. Naturalny charakter autentycznego kamienia najbardziej widoczny jest w matowym wykończeniu.

Marvel Gala 

Kolekcja inspirowana naturalnymi kamieniami o malowniczym pieknie. 5 intensywnych kolorów, które wyróżniają się na tle innych serii.

Crystal White 

Naturalna powierzchnia którą przecinają głębokie żyły beżu, szarości i złota. Inspirowana kwarcytem, którego kolory przywołują głębię lodowców, blask śniegu i elegancję natury.

Desert Soult

Biel, czerń, beż i brąz dopełnione złotymi żyłami. Desert Soult to kwarcyt zrodzony w sercu wulkanów Ameryki Południowej.

Exotic Green 

Odcienie szmaragdu i szałwii przeplatające się pstrokatymi żyłkami, krystaliczną bielą przywołują na myśl tropikalne lasy.

Amazzonite 

Turkus brazylijskiego kwarcytu kontrastuje z żyłami przypominajacymi tropikalne dno morskie.

Calacatta Black

Ciemne tło rozdarte jaśniejszymi odcieniami. Głębię czerni podkreślają białe żyłki.

Marvel Travertine 

Efekt trawertynu w dwóch graficznych wariantach.
Vein Cut – odtwarza typowy, prążkowany wygląd trawertynu
Cross Cut – odpowiada szlifowi trawertynu uwydatniając powierzchnię charakteryzującymi się rozległymi odcieniami.

Marvel Travertine oferuje trzy klasyczne kolory marmuru. Kolory White oraz Sand są inspirowane ciepłymi odcieniami oryginalnego kamieniaa, a kolor Pearl wyróżnia się stonowanym odcieniem ciepłej szarości, który idealnie wpasuje się do wnętrz o podstawowym designie.

 

Już niedługo w naszym biurze handlowym pojawią się ekspozytory z najnowszych serii. Zapraszamy

 

Blog
About mceramic