Najnowsze wpisy

26 października 2020

Tworzymy łazienkę bez barier z producentami Roca i Koło.

Tworzymy łazienkę bez barier z producentami Roca i Koło.

Osoby niepełnosprawne codziennie spotykają na swojej drodze wiele przeszkód, dlatego aby ułatwić im życie powinniśmy maksymalnie dostosowywać łazienki dla takich osób.

W łazience dla osób z niepełnosprawnościami ważne jest aby zaplanować każdy element wyposażenia. Osoby korzystające z takiej przestrzeni powinny być w stanie samodzielnie i bezproblemowo poruszać się i korzystać z toalety. Wiadomo, równie ważna jak funkcjonalność jest estetyka wnętrza dlatego coraz więcej producentów w swojej ofercie posiada naprawdę ładne serie produktowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mocno rozbudowaną ofertę posiadają na przykład producenci tacy jak Roca czy Koło.

Producent z ponad 100 letnim doświadczeniem – Roca posiada kompletne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych. Seria 'Dostępna łazienka’ to miski WC, umywalki, lustra, baterie medyczne, uchwyty w różnych wymiarach, siedziska pod prysznic i to wszystko u jednego producenta Roca!

 

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na przestrzeń danej łazienki. Musi być w niej miejsce na swobodne obrócenie się wózkiem i podjazd do toalety czy umywalki. Oczywiście cała ceramika musi być odpowiednio przystosowana. Umywalki posiadają specjalny kształt ułatwiający podjechanie do niej na wózku, do których warto wybrać bezdotykowe baterie umywalkowe czy dozowniki mydła. Toalety kompaktowe powinny być wyższe, a miski wiszące zamieszone na większej wysokości niż ta standardowa. Dopełnieniem strefy umywalki zazwyczaj jest uchylne lustro, które można ustawić pod dowolnym kątem.

Dla osób z niepełnosprawnościami bardzo ważne jest, aby mogły samodzielnie korzystać z tego pomieszczenia bez pomocy innych osób. Uchwyty przy prysznicu czy misce WC, krzesełka prysznicowe, specjalne medyczne baterie z dłuższym uchwytem sprawiają, że korzystanie z łazienki będzie dużo łatwiejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze.

Firmy takie jak Roca czy Koło stawiają na bezpieczeństwo użytkowania oraz design. Marka Koło oprócz swojej serii 'Nova Pro Bez Barier’ posiada produkty, które planuje się jeszcze przed urządzeniem łazienki. Specjalne stelaże Technic GT, które służą do montażu poręczy zapewniają jeszcze wyższy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki współpracy z marką Lehnen – producentem produktów ze stali i aluminium firma Koło uzupełniła swoją ofertę o potrzebne uchwyty – mocowane na ścianie, podłodze czy stelażu.

 

Warto postawić na produkty sprawdzonych producentów takich jak Roca czy Koło. Wtedy na pewno wybrane wyposażenie będzie posiadało potrzebne atesty i certyfikaty – a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo i komfort korzystania z łazienki ber barier.

 

Blog
About mceramic