Najnowsze wpisy

14 czerwca 2018

Białe wnętrze – armatura, wystrój, płytki. Katowice Mceramic radzi

 

Jasne wnętrza to trend, który przez ostatnie lata przejawiał się w naszych przestrzeniach najczęściej. Nic dziwnego – białe aranżacje są stylowe, optycznie powiększają mieszkanie i stanowią świetną bazę do późniejszych zmian wystroju. Czy jednak takie rozwiązanie sprawdzi się niezależnie od sytuacji? Sprawdź, jakie wybrać dodatki, armaturę i płytki – Katowice Mceramic podpowiada!

Białe płytki ceramiczne

Przyznaj – ile razy słyszałeś, że jasne płytki ceramiczne to nie najlepszy pomysł? No właśnie! Białe modele często kojarzą się ze sterylnością, a co się z tym wiąże, z zimnem i trudem w utrzymaniu czystości. Tymczasem okazuje się, że wystarczy wybór odpowiednich płytek ceramicznych, a problem z „chłodem” czy nieustannie zabrudzoną powierzchnią zniknie– a w zamian pojawi się wyjątkowa aranżacja, wobec której trudno przejść obojętnie. Doskonałym przykładem są tu zwłaszcza płytki o delikatnie matowej strukturze i heksagonalnym kształcie, idealne m.in. do łazienki czy kuchni. Równie ciekawym pomysłem na białą aranżację będą płytki 3D, które choć idealnie wpiszą się w jasne wnętrze, to jednocześnie wniosą szczyptę oryginalności.

Jasna podłoga

Białe płytki podłogowe? Dlaczego nie! Jasne modele kafli nadadzą wnętrzu wrażenia lekkości i przestronności, a przy tym doskonale zharmonizują się z wpadającym przez okna naturalnym światłem. Aby jednak tak się stało, białe płytki trzeba wyprowadzić z łazienek i kuchni prosto do… salonu. Tu szczególnie dobrze sprawdzą się zwłaszcza płytki wielkoformatowe o oryginalnej, „satynowej” powierzchni. Jeśli z kolei zależy nam na elegancji, to doskonałym rozwiązaniem będzie wybór gresu polerowanego, który wyróżnia się śliską, gładką powierzchnią – co w połączeniu z białym kolorem daje efekt lustrzanej tafli.

Łazienka na biało

Biel wydaje się naturalnym wyborem do łazienki. O ile jednak jasne płytki ceramiczne nas nie zaskakują, to biała armatura już budzi pewne zastanowienie – w końcu czy takie rozwiązanie jest w ogóle funkcjonalne? Jak się okazuje, tak! Armaturę utrzymaną w przejrzystej tonacji znajdziemy w ofertach czołowych producentów, i to zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Co więcej, jasna armatura jest zazwyczaj prosta i minimalistyczna – przez co doskonale sprawdzi się w każdym projekcie łazienki.

Jasne klosze? Czemu nie!

Białe, eleganckie lampy to idealne dopełnienie jasnego wnętrza. O tym, jak takie rozwiązanie może stanowić „kropkę nad i” w aranżacji domu, najlepiej świadczą projekty włoskiego producenta Linea Light. Modele tej firmy zachwycają klasyczną linią, ale jednocześnie przyciągają wzrok oryginalnymi detalami oraz najwyższą precyzją wykonania. Pozycja obowiązkowa dla każdego amatora białych wnętrz!

Szukasz białych inspiracji? W Płytki Katowice Mceramic czekają na Ciebie wyjątkowe propozycje, które całkowicie odmienią Twoje mieszkanie.

Blog
About mceramic