Najnowsze wpisy

14 sierpnia 2020

Ponad 60 lat doświadczenia- chemia budowlana Ardex

Ponad 60 lat doświadczenia – chemia budowlana Ardex

Wyjątkowa niezawodność sprawia, że chemia budowlana Ardex jest bardzo często wybierana przez wykonawców. Wyroby tego niemieckiego producenta cechują się bezkompromisową jakością dlatego Ardex postrzegany jest jako najlepszy partner w sektorze chemii budowlanej. Ogromne doświadczenie przy doborze odpowiednich materiałów oraz wypracowane przez lata metody sprawiają, że proponowane rozwiązania spełniają oczekiwania profesjonalistów.
Celem firmy Ardex jest przede wszystkim dopasowanie produktów do metod instalacyjnych.

Przegląd najciekawszych produktów:

Kleje do płytek i kamienia

X7G plus – mrozoodporny klej na bazie cementu, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Tę elastyczną zaprawę można stosować do układania oraz osadzania płyt, płytek oraz materiałów izolacyjnych.

X77 – wysokoelastyczny klej MicroTec. Zaprawa o lekkiej konsystencji wykorzystuje technologię AMF dzięki której uzyskujemy dodatkowe zabezpieczenie włóknami. Ten mrozoodporny, wodoodporny, bezskurczowy klej można stosowć na wewnątrz i zewnątrz do różnych rodzajów płyt.

WA – klej epoksydowy do osadzania i klejenia płytek ceramicznych, płyt wiórowych, klinkieru oraz mozaiki. Na bazie żywicy epoksydowej spełnia wymogi normy EN 12004 R 2 T.
Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Jest odporny na działanie środków chemicznych i wysoce odporny na obciążenia.

Gruntowanie

P52 – Koncentrat gruntujący zawierający bardzo niski poziom emisji substancji organicznych. Nie zawiera rozpuszczalników. Zapobiega powstawaniu pęcherzy powietrza podczas szpachlowania. Zastosować go można do łączenia resztek kurzu oraz pylących pozostałości na zeszlifowanych jastrychach ; jako mostek szczepny lub jako zamknięcie porów na chłonnych podłożach.

EP200 – wielofunkcyjna żywica epoksydowa, która tworzy barierę przeciwko podciąganiu wody. Świetnie sprawdza się do gruntowania i wzmacniania podłoży. Zamyka również rysy w jastrychach i betonie. Można ją stosować na zewnątrz jak i wewnątrz. Nie zawiera rozpuszczalników i jest odporna na działanie środków chemicznych.

P4 – szybki środek gruntujący do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków, na ścianach, podłogach i sufitach. Produkt jest szybkoschnący i nie zawiera rozpuszczalników. Łatwo się go nakłada. Można stosować na podłożach takich jak: beton, tynki, jastrychy, okładziny z płytek, terakota, farby dyspersyjne, pcv oraz masy szpachlowe.

 

Fugowanie

G10 Premium-  elastyczna fuga o szerokości od 1 do 10mm, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Posiada wysoką odporność na wnikanie wody i zabrudzenia oraz wysoką wytrzymałość. Może być stosowana na ogrzewanie podłogowe i ścienne.

WA – epoksydowa fuga do płytek ceramicznych, płyt, mozaik, płyt pilśniowych. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz. Jest wysoce odporna na chemikalia i obciążenia. Do szerokości fug od 2 do 15mm.

 

 

Firma ARDEX gwarantuje najwyższą jakość wyrobów, kontrolowaną na każdym etapie produkcji, począwszy od doboru surowców, aż po końcowy produkt. Zapraszamy do naszego biura handlowego, gdzie przedstawimy pełną oferta produktów tego producenta.

Blog
About mceramic