Najnowsze wpisy

7 listopada 2022

Ciemna łazienka – niestandardowe rozwiązanie 2022

Ciemna łazienka – niestandardowe rozwiązanie 2022

Ciemne barwy nadają każdemu wnętrzu klasy i szyku, a łazienka w takich odcieniach zachwyci każdego! 

Większość osób uważa, że łazienki powinno się utrzymać w jasnych barwach, szczególnie te o niewielkim metrażu. Jednak.. dlaczego nie zaszaleć? Czerń, grafit, antracyt, granat doskonale odnajdują się we wnętrzach. Łazienki urządzone w ciemnych kolorach są niezwykle funkcjonalne i bardzo efektowne, dlatego stają się coraz bardziej modne.

Płytki 

Łazienka wyłożona pięknymi, ciemnymi płytami nabierze naprawdę niezwykłego charakteru. Kolory te mimo, że kojarzą się z mrokiem dają poczucie spokoju i harmonii, a to przecież bardzo ważne czynniki wpływające na nasze samopoczucie. Ciemne kolory oczywiście to nie tylko czerń i szarość, ale i ciemna butelkowa zieleń, ciemny granat czy nawet drewno. Duży salon kąpielowy czy mała łazienka w kawalerce doskonale będzie prezentowała się w tych barwach.

Ciemna armatura

Jeśli nie chcemy postawić na ciemne płytki możemy postawić na armaturę np. w kolorze czarnym czy antracytowym. To świetne rozwiązanie, które przykuje uwagę i wniesie do wnętrza odrobinę elegancji. Połączenie jasnych, kolorowych czy po prostu klasycznie białych płytek z ciemnym wykończeniem ceramiki sprawi wrażenie dobrze zaplanowanej przestrzeni.
Aktualnie na rynku możemy znaleźć wiele łazienkowych rozwiązań w takich kolorach, zaczynając od misek wc, przez baterie umywalkowe kończąc na kabinach prysznicowych. Dodatkowo, w tych barwach możemy zakupić odpowiednie wstawki takie jak uchwyty na papier toaletowy czy wieszaki na ręczniki. Świetnym dopełnieniem może być również dekoracyjny grzejnik w matowym lub lśniącym wykończeniu. Nieco industrialny charakter w połączeniu z eleganckim designem daje efekt, jaki trudno uzyskać inną drogą. Do tego dochodzi uniwersalność – czarne wykończenie odnajduje się w większości aranżacji i świetnie komponuje się też z wieloma kolorami.

 

O tym, że nie ma nic bardziej ponadczasowego niż czerń, wiemy wszyscy. Kolor ten nie tylko przekradł się do mebli czy dodatków, ale i do wyposażenia łazienek – gdzie świetnie się odnalazł i wprowadził nieco designerskiego zacięcia.

Blog
About mceramic