Najnowsze wpisy

14 grudnia 2017

Ekologiczna łazienka. Inspiracje, dzięki którym zaoszczędzisz

Ekologiczna łazienka. Inspiracje, dzięki którym zaoszczędzisz

Chyba nie ma takiego drugiego pomieszczenia w domu, którego aranżacja – choć z pozoru tak prosta – przysparzałaby tylu wyzwań. Łazienka, bo o niej właśnie mowa, musi jednak nie tylko sprostać potrzebom domowników, ale i wyróżniać się funkcjonalnością. A czym byłyby praktyczne rozwiązania bez kwestii ekonomicznego zużycia wody czy energii? No właśnie! Oto kilka pomysłów, jak urządzić ekologiczną łazienkę, która spełni nasze wszystkie wymagania – a przy tym pozwoli nieco zaoszczędzić.

1. Postaw na oszczędność wody

Lejąca się kaskadą woda podczas mycia zębów, częste kąpiele w wannie, spłukiwanie dużym strumieniem… Kto z nas tego nie zna? Na całe szczęście, nowoczesna technologia umożliwia zapanowanie nad tym żywiołem – ze skutkiem przyjaznym i dla środowiska, i naszego portfela. Obecnie bowiem na rynku możemy znaleźć wiele rozwiązań, które w prosty sposób redukują zużycie wody. Wśród propozycji prym wiodą baterie ograniczające przepływ oraz specjalne miski toaletowe, umożliwiające efektywne spłukiwanie przy jednoczesnym zużyciu małej ilości wody. Chcesz, aby twoja łazienka była ekologiczna, ale nie jesteś w stanie odmówić sobie zamontowania wanny? Bez obaw! Wystarczy, że zamiast standardowego modelu postawisz na propozycję o ergonomicznym kształcie – pozwoli ona zaoszczędzić nieco miejsca, jednocześnie zapewniając mniejsze zużycie wody. Komfort i ekonomiczne podejście gwarantowane!

2. Szukaj alternatyw

Przyjazna środowisku łazienka to w rzeczywistości sztuka szukania optymalnych rozwiązań. Przykłady? Zamiast klasycznej wanny – prysznic z nowoczesnym odpływem liniowym, w mieszkaniu zdominowanym przez mężczyzn pisuar, zapewniający mniejsze zużycie wody, czy stosowanie skutecznych, ale nieagresywnych środków czyszczących. A to i tak tylko sam początek listy! W tej kwestii warto zasięgnąć także porady specjalisty, który podpowie nam, jak skutecznie połączyć ekologiczne rozwiązania z preferowanymi przez nas wyborami aranżacyjnymi. Eksperta z tego zakresu spotkać można m.in. w salonie Mceramic.

3. Zwróć uwagę na oświetlenie

Oczywiście, w przypadku przyjaznej środowisku – i naszemu budżetowi – łazienki, to zużycie wody odgrywa kluczową rolę. Warto jednak również pamiętać o innych czynnikach wpływających na rachunek, takich jak np. oświetlenie. Na jakie rozwiązania zwrócić zatem swoją uwagę? Pierwszym krokiem może być zamiana tradycyjnych żarówek na instalację LED, która oprócz większej oszczędności, gwarantuje także ciekawe możliwości aranżacyjne. Szczególnie interesującym pomysłem w tej kwestii jest połączenie lustra z diodami – co daje niezwykle ciekawy efekt wizualny… stosunkowo niewielkim kosztem. Rozglądasz się za inspirującymi pomysłami, a może potrzebujesz fachowej porady specjalisty? Już niebawem w siedzibie Mceramic pojawi się nowa ekspozycja, zapraszająca do świata niezwykłych lamp oraz pomysłów związanych z oświetleniem. Kto wie, może to właśnie u nas czeka na Ciebie ten idealny model?

Blog
About mceramic