Najnowsze wpisy

26 listopada 2021

Elewacja i wielkoformatowe płyty? Z MCeramic to możliwe!

Elewacja i wielkoformatowe płyty? Z MCeramic to możliwe!

Wielkoformatowe płytki szturmem zdobyły świat dekoracji wnętrz.

Jak się okazuje, płytki w formacie XXL równie dobrze sprawdzają się na zewnątrz budynków, w roli eleganckiej i nowoczesnej elewacji. Gdzie szukać takich płytek i w jakich warunkach się sprawdzą?

Wielkoformatowe płytki – czyli jakie?

Duża płytka to duży efekt – nic zatem dziwnego, że z czasem pojawiły się modele mega formatowe, czyli takie, których wymiary zaczynają się od… 120 x 120 cm czy nawet 160 x 320 cm.
Ze względu na swój rozmiar, takich płytek często używa się do zewnętrznych realizacji, gdzie projektanci nie są w żaden sposób ograniczeni wielkością mieszkania czy wysokością sufitu. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy taki duży format udaje się przemycić do wnętrza – wymaga to jednak sporej pracy i zaangażowania.

Atlas Concorde

Układanie płytek wielkoformatowych

Duży wymiar płytek wielkoformatowych może sugerować uproszczenie, a nawet przyspieszenie procesu układania. Nic bardziej mylnego! Kluczową rolę w kładzeniu płytek wielkoformatowych odgrywa precyzja, szczególnie w kwestii przygotowania samego podłoża. Z tego powodu bardzo ważnym elementem pozostaje dobór odpowiedniej chemii budowlanej.
Z pomocą przychodzi tutaj np. producent chemii budowlanej Ardex lub PCI. W ofercie tych producentów znaleźć możemy kompleksowe systemy, które ułatwią ułożenie wielkoformatowych płyt i zapewnią ich dobre związanie z podłożem.

Warto jednak pamiętać, że jeśli płytki wielkoformatowe nie będą wysokiej jakości, to nie pomoże nawet najdokładniejszy montaż. W poszukiwaniu płytek idealnych nie zaszkodzi więc wybrać się do salonów oferujących kolekcje renomowanych producentów i manufaktur – dzięki temu zyskamy całkowitą gwarancję jakości. Atlas Concorde czy Delconca w swojej ofercie posiadają naprawdę wielkoformatowe płytki, które dzięki swojej różnorodności wpasują się do każdego wnętrza, a także na zewnątrz.

Gdzie wykorzystać płytki wielkoformatowe

Z jednej strony nawiązujące do nowoczesnego designu, z drugiej – wyjątkowo eleganckie i doskonale harmonizujące się z każdą przestrzenią miejską. Płytki wielkoformatowe na elewacji to świetny pomysł w przypadku „oficjalnych” budynków, jak np. biurowce, choć równie dobrze sprawdzą się i w domach jednorodzinnych. Taką opcje docenią też wielbiciele loftowych klimatów.

Delconca

Blog
About mceramic