Najnowsze wpisy

8 kwietnia 2021

Geometryczne motywy w naszym domu

Geometryczne motywy to bez wątpienia trend nadchodzących sezonów.

Świat oszalał na punkcie geometrii, która wnosi w nasze wnętrza powiew oryginalności.

Motywy geometryczne już od jakiegoś czasu wypełniają wnętrza, pokrywają ściany, podłogi a także przejawiają się w designie armatury. Kombinacje figur geometrycznych dodają aranżacjom fantazyjnego charakteru przez co zawojowały wnętrzarski świat.

Łazienka z geometrii rodem. 

Jednym z nieodłącznych elementów każdej łazienki są oczywiście płytki. Można by pomyśleć, że w tym temacie pole do popisu nie jest duże, jednak wystarczy rzucić okiem na piękne płytki z geometrycznymi wzorami.

Te niebanalne wzory płytek potrafią zupełnie odmienić wnętrze, a umiejętnie zastosowane w łazience wniosą do niej powiew nowoczesności.  Na płytkach znajdują się różne figury geometryczne takie jak trójkąty, prostokąty, romby, koła. Propozycja ta to idealne rozwiązanie dla osób lubiących nieoczywiste aranżacje i modne połączenia. Należy jednak uważać na natłok barw i wzorów, aby nie stworzyć wizualnego bałaganu. Jeśli już zdecydujemy się na geometryczne szaleństwo w naszej łazience, warto postawić na delikatne kolory, połączenie czerni i bieli lub na jeden mocny akcent kolorystyczny. Ponadczasowe wzory mimo, że dziś wpisują się w najmodniejsze trendy były znane kilkadziesiąt lat temu. Moda się powtarza, już w latach siedemdziesiątych XX wieku geometria podbijała wnętrzarskie salony.

Najmodniejsze kształty znajdziemy również w armaturze, wannach, umywalkach oraz bateriach. Wyraźne formy nadają pomieszczeniom charakteru , a takie znajdziemy u wielu producentów z którymi współpracujemy np. Grohe, Kludi, Excellent, Besco. W nowoczesnej geometrycznej łazience warto postawić na modele armatury czy ceramiki z jednej kolekcji, aby zapewnić estetyczną spójność.

Geometryczne motywy są w stanie zmienić proporcje pomieszczenia : optycznie zmniejszyć lub powiększyć pomieszczenie. Mając nie dużą łazienkę możemy postawić na pasy lub długie jasne prostokąty przez co wydłużymy pomieszczenie. Jeśli chcemy stworzyć przytulniejsze, mniejsze wnętrze postawmy na trójkąty, koła lub romby.

Geometryczne kompozycje w kuchni.

Połączenie geometrii, białych mebli, drewnianych blatów lub „betonowych” frontów to świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby nieco ożywić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego stylu.

Fartuch w romby czy trójkąty pomiędzy szafkami, a blatem na pewno zaskoczy nie jednego!

Nowoczesne, geometryczne wzory wprowadzą powiew świeżości do Twojego wnętrza!

Blog
About mceramic