Najnowsze wpisy

5 sierpnia 2019

Inteligenty dom – czyli jaki? Poznaj system Jung KNX!

Pamiętasz dawne filmy sc-fi, gdzie kuchnia była w pełni zautomatyzowana, a zakupy spoczywały na barkach robota-pokojówki? Choć ta wizja przyszłości nieco odbiega od naszej rzeczywistości, to inteligentne domy wykorzystujące niektóre z takich niesamowitych rozwiązań jak najbardziej istnieją. Dziś przyjrzymy się innowacyjnym systemom JUNG KNX, które przenoszą nas w nowy wymiar wygody. Zaczynamy!

Firma Jung – lider w dziedzinie innowacji
Jest taka firma, dla której „innowacja” to słowo klucz. Tym przedsiębiorstwem jest Jung – niemiecka marka, pod którą kryją się najwyższej jakości wyłączniki, żaluzje, rolety, instalacje szpitalne, klimatyzacje czy oświetlenie. Od pewnego czasu firma proponuje także systemy zarządzania mieszkaniem, JUNG KNX, które łączą ze sobą wszystkie pomieszczenia w jedną sieć, zapewniając działającym w nich urządzeniom możliwość komunikowania się ze sobą. W rezultacie możemy dowolnie sterować oświetleniem, klimatyzacją, roletami, żaluzjami, systemem bezpieczeństwa i urządzeniami multimedialnych, w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.

System KNX – co Ci daje połączenie funkcji w jedną sieć?

  • Oświetlenie. System zarządzania mieszkaniem KNX pomaga w oszczędzaniu energii, co więcej, połączenie w jedną sieć pozwala na osiągnięcie większej skuteczności energetycznej.
  • Żaluzje i sterowanie roletami. Steruj ręcznie lub automatycznie roletami i żaluzjami.
  • Klimatyzacja i temperatura. Zapewnij sobie komfortową temperaturę i skuteczność energetyczną z możliwością indywidualnej regulacji – i to w każdym pomieszczeniu!
  • Sterowanie czasowe. Dostosuj czasowo wszystkie funkcjonalności w Twoim domu: oświetlenie, temperaturę, rolety czy żaluzje.
  • Bezpieczeństwo. Bądź zawsze bezpieczny i otrzymuj powiadomienia alarmowe np. o próbie włamania czy wycieku gazu.
  • Wizualizacja. Nie martw się więcej o niezamknięte okna czy niewyłączone urządzenia elektryczne! Dzięki innowacyjnemu systemowi będziesz zawsze mógł sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.
  • Muzyka. Steruj swoją muzyką w zależności od potrzeb dzięki systemowi Multiroom.

Jeszcze więcej możliwości Jung KNX
Czytając te wszystkie funkcjonalności, można się złapać za głowę. Tyle opcji! Z możliwych udogodnień warto zwrócić uwagę zwłaszcza na kwestie bezpieczeństwa, multimediów czy efektowności energetycznej.

  • Multimedia. System ten umożliwia zintegrowanie wybranych urządzeń multimedialnych z systemem sterowania budynkiem, co zapewnia skuteczne korzystanie z połączonych funkcjonalności w dowolnie wybranym miejscu.
  • Efektywność energetyczna. Połączenie funkcji w jedną sieć pozwala na osiągnięcie większej skuteczności energetycznej. Automatyczna regulacja temperatury, klimatyzacji, oświetlenia czy rolet pomoże w obniżeniu kosztów związanych z energią elektryczną i ogrzewaniem – a przy tym zapewni maksymalny komfort.
  • Bezpieczeństwo. Dzięki systemowi KNX możesz sprawdzić zamknięcie okien i drzwi oraz obserwować cały teren za pomocą kamer. To jednak nie wszystko – w razie nagłego wydarzenia, jak włamanie, od razu włączy się głośny i odstraszający alarm.

Chcesz wiedzieć coś więcej na temat inteligentnych domów Jung? W Mceramic płytki Śląsk czekają na Ciebie specjaliści, którzy służą fachowym doradztwem zarówno w kwestii wyboru odpowiednich płytek, jak i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań.

Blog
About mceramic