Najnowsze wpisy

13 stycznia 2022

Izolacja w łazience razem z MCeramic

Izolacja w łazience – dlaczego to takie ważne?

Zabezpieczenie łazienki przed działaniem wody i wilgoci nie ogranicza się tylko do położenia dobrej jakości płytek. Woda może przedostać się przez mikro nieszczelności, takie jak np. te w fugach. Kiedyś do ochrony podłogi łazienki przed wilgocią stosowano papy. Dziś używa się do tego nowoczesnych preparatów postaci folii w płynie lub masy. To bardzo ważny etap podczas remontu łazienki – dzięki nałożeniu specjalnych produktów zabezpieczymy nasze pomieszczenie przed przedostaniem się wody pod powierzchnię płytek.

Izolacja z firmą Ardex 

ARDEX 8+9 to elastyczna zaprawa uszczelniająca pod płytkami ceramicznymi i płytami do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

Zakres stosowania:
Wewnątrz: Ochrona ścian i podłóg przed wilgocią, wykonywanie fug kątowych, mocowanie przepustów rurowych, odprowadzeń wannowych, studzienek ściekowych, wyrównywanie oraz szpachlowanie nierówności.
Pod płytkami ceramicznymi i płytami: uszczelnienie powłokowe w kabinach natryskowych, łazienkach, obszarach natryskowych, pod wannami i pomieszczeniach z wodą ściekającą po podłodze.
Na zewnątrz: Ochrona podłoża przed wilgocią na tarasach i balkonach. Stosowana na pokryciach cementowych i podłożach betonowych.
ARDEX 8+9 składa się z:
1) bezrozpuszczalnikowej dyspersji akrylowej ARDEX 8
o gęstości około 1,0 kg/litr
2) oraz proszku na bazie cementu reaktywnego ARDEX 9

 

ARDEX S7 PLUS elastyczny szlam uszczelniający.

Zakres stosowania:
Uszczelnienie powierzchni ścian i podłóg pod płytkami i okładzinami przy obciążeniach jakie występują na tarasach, balkonach, w basenach, pomieszczeniach prysznicowych, łaźniach, nad wannami, w przemysłowych pomieszczeniach sanitarnych i mieszkalnych z odpływami podłogowymi.
ARDEX S7 PLUS to proszek na bazie specjalistycznych cementów, wypełniaczy, wzbogacony specjalnymi dodatkami oraz środkami uplastyczniającymi. Przy mieszaniu z wodą powstaje jednorodny szlam do nakładania pędzlem, wałkiem lub packą, który utwardza się przez hydratacje i wysychanie. Utwardzona warstwa jest elastyczna i trwale wodoszczelna.

 

ARDEX S8 FLOW samorozpływny szlam uszczelniający.
Zakres stosowania:
Uszczelnienie powierzchni podłóg pod płytkami i okładzinami przy obciążeniach jakie występują na tarasach, balkonach, w basenach, pomieszczeniach prysznicowych, łaźniach, w przemysłowych pomieszczeniach sanitarnych i mieszkalnych z odpływami podłogowymi. Konsystencja pozwala na wyrównywanie nierówności do 5 mm.
ARDEX S8 FLOW to proszek na bazie specjalistycznych cementów, wypełniaczy, wzbogacony specjalnymi dodatkami oraz środkami uplastyczniającymi. Przy mieszaniu z wodą powstaje jednorodny szlam do nakładania pędzlem, wałkiem lub packą, który utwardza się przez hydratacje i wysychanie. Utwardzona warstwa jest elastyczna i trwale wodoszczelna.

 

Prawidłowo wykonana izolacja tworzy bez spoinową powłokę chroniącą konstrukcję podłogi przed wnikaniem wilgoci. Stworzenie takiej osłony wymaga zastosowania nowoczesnych systemów np takich jak oferuje producent ARDEX. Kompleksowe wykorzystanie systemów izolacyjnych daje gwarancję skuteczności i trwałości wykonanych prac.

Jeśli zastanawiacie się jakie produkty wybrać do stworzenia idealnej izolacji w łazience – zapraszamy do MCeramic, chętnie doradzimy.

Blog
About mceramic