Najnowsze wpisy

22 lutego 2018

Jaki wybrać klej do glazury? Przegląd ciekawych opcji.

Wybór stylowych płytek współgrających z ogólną aranżacją łazienki to dopiero połowa sukcesu. Aby go dopełnić, należy je jeszcze położyć na podłodze i ścianach. Na tym etapie nie warto oszczędzać na materiałach. Słabsze kleje mogą być źródłem niejednego problemu z mocowaniem płytek. Zastanawiasz się, które będą naprawdę solidnie trzymać? My polecamy markę Baugrander – i mamy ku temu powody!

Klej Ela-Rex – do zastosowań ogólnych

Baugrander Ela-Rex to uelastyczniony klej do glazury posiadający naprawdę wiele zastosowań. Sprawdza się zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Mocować można nim płytki różnych typów, w tym ceramiczne, zarówno prasowane, jak odlewane i gresowe. Z powodzeniem można go użyć także w przypadku mozaik (tych standardowych, ale też szklanych).

Wszechstronność Ela-Rex jest widoczna także w kontekście miejsc, w których można ten klej stosować. Sprawdza się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnętrznych częściach budynku, w miejscach o niskich temperaturach i wyższych (np. dobrze ogrzewanych). Stosuje się go także na balkonach, a nawet fasadach. Warto też zaznaczyć, iż zastosowanie kleju Ela-Rex jest sugerowane także w miejscach, w których istnieje ryzyko pojawienia się wilgoci.

Klej Super-Rex – odporny na zimno i żar

Elastyczny klej Baugrander Super-Rex ma wiele cech wspólnych z omówionym powyżej Ela-Rex. Podobnie jak i on sprawdza się zarówno na powierzchniach poziomych oraz pionowych, również i on nadaje się do mocowania różnego typu płytek i mozaik z różnego materiału. Co jednak warte podkreślenia, Super-Rex sprawdza się przy bardzo dużych amplitudach temperatur, zdając egzamin zarówno przy mrozach -40° C., jak i miejscach nagrzanych nawet do 70°C.

Charakterystyczna dla kleju Super-Rex jest nie tylko niska wrażliwość na niesprzyjające warunki, ale i wyjątkowo duża elastyczność (wyższa, niż w przypadku kleju Ela-Rex).

Klej Inter-Rex

Kolejny klej marki Baugrander, o którym warto wspomnieć, to Inter-Rex. Choć i on sprawdza się na podłożach poziomych oraz pionowych i używany jest do mocowania różnych rodzajów płytek. Posiada jednak znacznie lepsza przyczepność, a jego skład został zoptymalizowany w taki sposób, aby jak najlepiej sprawdzał się w przypadku wnętrz.

Klej Fliess-Rex

Opisane już kleje Baugrander sprawdzają się w różnych warunkach i przy różnych zastosowaniach. Co jednak, jeżeli problemem nie jest miejsce, ani materiał, a wielkość płytek sama w sobie? W przypadku stosowania standardowych klejów pojawia się wtedy problem związany z odpowiednim, równomiernym rozłożeniem kleju. Baugrander Fliess-Rex jako bardzo elastyczny klej rozpływowy rozwiązuje ten problem. Co prawda ta sama cecha wyklucza go z używania na powierzchniach pionowych, ale w przypadku poziomych sprawdza się znakomicie – również w przypadku bardzo niskich lub wysokich temperatur.

Wszystkie wymienione rodzaje klejów można znaleźć w Mceramic – zapraszamy!

Blog
About mceramic