Najnowsze wpisy

15 listopada 2021

Jodełka – czyli nowoczesna odsłona parkietu 2021

Jodełka – czyli nowoczesna odsłona parkietu 2021

O tym, że trendy lubią zataczać koło, wszyscy dobrze wiemy. I choć zazwyczaj tendencja ta dotyczy głównie świata mody, to pewną zależność można zauważyć także w aranżacji wnętrz. Jednym z takich powracających motywów jest m.in. klasyczny wzór jodełki, który możemy kojarzyć z dawnych parkietów. To pomysł, w którym kryje się dużo potencjału.

Jodełka – wielu z nas kojarzy ją z parkietami w starych kamienicach. To słuszny trop – szczyt popularności układu jodełkowego przypadał bowiem na okres międzywojenny, kiedy motyw ten dominował w przestronnych i wysokich wnętrzach miejskich posiadłości. Z czasem jednak jodełkowy wzór, zwany także wzorem chevron, został wyparty przez linoleum oraz panele podłogowe. Dziś jednak ten wzór przeżywa renesans popularności. Nic dziwnego – wprowadza do wnętrza powiew dyskretnej elegancji i oryginalności, a do tego pasuje niemal do każdego wystroju.
Popularność zyskują przede wszystkim płytki, które swoim wyglądem imitują ten drewniany motyw. Płytki ułożone we wzór jodełki to hit ostatnich lat!

Drewnopodobne płytki podłogowe w słynny zygzak to idealne połączenie wytrzymałości z eleganckim designem.
Warto zerknąć na ofertę producenta Atlas Concorde.

Płytki ze względu na swoją trwałość, sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w naszym domu, a ułożone w jodełkę nadadzą wnętrzu eleganckiego klimatu. Co więcej, jest to na tyle uniwersalny motyw, że z powodzeniem odnajdzie się w każdej aranżacji – od rustykalnych wnętrz, po nowoczesne czy te utrzymane w stylistyce retro.

Warto pamiętać, że płytki drewnopodobne w stylu francuskiej jodełki najlepiej sprawdzą się w nieco większych wnętrzach. Wysokie mieszkania w kamienicy, przestrzenie loftowe lub większe metraże – to miejsca, w których chevron wypada wyjątkowo efektownie. Nie oznacza to jednak, że wzór ten zarezerwowany jest wyłącznie dla sporych wnętrz. Ułożenie podłogi w jodełkę można wykorzystać także w przypadku mniejszych powierzchni, jednak aby uniknąć wrażenia ciężkości czy chaosu, nie zaszkodzi trzymać się pewnych zasad.

Jodełka jest naprawdę ponadczasowa – zapraszamy do naszego biura, gdzie chętnie dopasujemy ten wzór do Państwa domu.

Blog
About mceramic