Najnowsze wpisy

2 listopada 2017

Ruszamy do sklepu – kabina prysznicowa!

Ruszamy do sklepu – kabina prysznicowa!

Pobudzający prysznic o poranku, a może długa relaksująca kąpiel wieczorową porą? Niezależnie od naszych preferencji, jedno jest pewne – w obu przypadkach potrzebujemy kabiny prysznicowej! Wybór tej odpowiedniej, która spełni nasze oczekiwania jest decyzją, która podlega wielu czynnikom. Dlaczego? A to dlatego, że kabina prysznicowa, pod każdym, nawet najmniejszym względem, musi nam odpowiadać.

Przede wszystkim musi być dostosowana do wielkości i kształtu naszej łazienki, dobrze wyglądać i spełniać wymagania wszystkich jej użytkowników. Pierwsze kryterium naszego wyboru jest zależne od tego,w którym miejscu łazienki będzie zamontowana nasza kabina.

Ze względu na miejsce montażu możemy wyróżnić kilka rodzajów kabin, na których skoncentrujemy się w dzisiejszym artykule.

Kabiny narożne – są to jedne z najpopularniejszych rodzajów kabin prysznicowych. Montowane w rogu łazienki, zajmują stosunkowo niewiele miejsca i pasują niemal do każdego pomieszczenia. Mogą one różnić się kształtem – w zależności od preferencji – znajdziemy kabiny kwadratowe, półokrągłe, a nawet wielokątne! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kabiny przyścienne – są to kabiny, których przynajmniej jedna ściana styka się ze ścianą łazienki, na której znajduje się bateria. Nadają się do sporych pomieszczeń ze względu na swoje większe gabaryty.  

Kabiny wolnostojące – zajmują najwięcej miejsca ze względu na to, iż żadna ze ścian kabiny nie styka się ze ścianą pomieszczenia. Najlepiej sprawdzą się w dużych łazienkach, czy salonach kąpielowych. Stanowią bardzo mocny element aranżacyjny wnętrza, są bardzo nowoczesne i nadają oryginalny charakter wnętrzu. Ten typ kabiny wymaga jednak specjalnie przygotowanej instalacji wodnej, jak również odpływu. Jeśli stawiasz na nowoczesność i nietuzinkowość i posiadasz dużą łazienkę – to jest kabina właśnie dla Ciebie!

Kabiny wnękowe – są to kabiny, do których montujemy jedynie drzwi, gdyż całą resztę stanowią ściany – wnęki. Do stworzenia takiej kabiny możemy wykorzystać istniejącą wcześniej wnękę w łazience lub stworzyć ją specjalnie, np z płyt kartonowo-gipsowych, które obłożymy pięknymi płytkami. Jeśli chcemy być oryginalni i mieć efekt “wow”, zainwestujemy w luksferę. Takie rozwiązanie zachwyci każdego i nada ultranowoczesny akcent aranżacyjny.

W następnym artykule skoncentrujemy się na tym jaki typ drzwi prysznicowych będzie dla nas odpowiedni. Tymczasem, biegniemy do łazienki i szukamy miejsca na naszą nową kabinę!

Blog
About mceramic