Najnowsze wpisy

15 marca 2022

Kolor roku 2022 – Very Peri

Kolor roku 2022 – Very Peri

Pantone wybrał kolor roku 2022r – Very Peri!
Pantone Color Institute już od ponad 20 lat wyznacza kolorystyczne trendy w świecie mody i designu. Pod koniec każdego roku ogłasza najmodniejszy kolor, który będzie królować w świecie designu, filmografii, mody czy sztuki.
Kolorem roku 2022 został niebiesko-fioletowy odcień.

Very Peri 17-3938 to odważny kolor, który powstał z połączenia barwy niebieskiej, fioletowej i domieszki koloru czerwonego. Barwa ta ma mobilizować do zmian po długich miesiącach pandemii i lockdownu. Kolor 2022 ma dodawać energii i pobudzać do działania.

W świecie architektury kolorystyka jest niezwykle ważna.
W jakich wnętrzach sprawdzi się kolor Very Peri?
Na pewno zda egzamin w mocnych, odważnych aranżacjach, zarówno glamour jak i minimalistycznych i nowoczesnych. Można postawić na pomalowanie ściany w tym kolorze, ale również na obicie kanapy czy foteli. Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie tego odcienia w dodatkach takich jak poduszki ozdobne czy pościel.  Dzięki temu ta intensywna barwa nie przytłoczy wnętrza, ale nada mu odrobinę szaleństwa.

Very Peri świetnie sprawdzi się również jako kolor mebli łazienkowych. Razem w połączeniu z bielą ceramiki i minimalistycznymi płytkami stworzą wyjątkową przestrzeń.

Jeśli więc lubicie podążać w swoich aranżacjach za najnowszymi trendami, z pewnością warto zwrócić uwagę na ten odcień w dekoracjach i dodatkach.

Blog
About mceramic