Najnowsze wpisy

23 lipca 2018

Konsole pod umywalki czy klasyczna szafka? Sprawdź to razem z Mceramic Płytki Podłogowe Katowice

Remont łazienki wiąże się z wieloma trudnymi wyborami. Wanna, a może praktyczny prysznic? Jasne, matowe płytki ceramiczne, czy ciemne kafle? No i w końcu – postawić na nowoczesną konsolę pod umywalkę czy może tradycyjną szafkę? Dziś płytki podłogowe Mceramic przyglądają się właśnie temu ostatniemu zagadnieniu!

Klasyczna szafka pod umywalkę

Umywalka bez szafki? Wielu z nas nie wyobraża sobie łazienki bez tego właśnie połączenia – i nic dziwnego. Aby jednak szafka łazienkowa stała się elementem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie, warto pamiętać o kilku zasadach. Na sam początek – rozmiary. Szafka na umywalkę nablatową musi zmieścić syfon, bardzo ważnym aspektem jest także głębokość samej umywalki – to właśnie do tego parametru dobieramy model szafki.
Druga kwestia to już sam model. Wybierajmy szafki wysokiej jakości, które wykonane są ze specjalnych odpornych na wilgoć materiałów, np. zabezpieczonego drewna.

Konsola pod umywalkę? Czemu nie!

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych szafek są konsole, czyli mały stolik umieszczany zazwyczaj pod lustrem. Mogą być niklowane, stalowe, z drewnianym blatami czy takie w wersji DIY – wykonane ze specjalnie zabezpieczonych skrzynek czy starej maszyny do szycia. Oryginalnie? Jeszcze jak! Takie rozwiązanie nadaje naszej łazience niezwykle eleganckiego charakteru i sprawia, że całość zyskuje nowe oblicze. Niestety, wybór konsoli pod umywalkę wiążę się także z pewnymi minusami, jak chociażby brak miejsca na przechowywanie. Owszem, w zależności od rodzaju konsoli, możemy mówić albo o wieszaku na ręcznik, pojedynczej półce czy jednej szafce – jednak nie zmieścimy tam np. środków czyszczących, jak w przypadku niektórych szafek.

Konsola w Twojej łazience – oto rady Mceramic Płytki podłogowe Katowice

Chciałbyś zdecydować się na konsole, ale obawiasz się, że to rozwiązanie nie będzie pasowało do twojej łazienki? Bez obaw! Konsole dobrze czują się w aranżacjach w stylu glamour, wnętrzach minimalistycznych jak i takich łączących w sobie elementy retro z nowoczesnością. Jedyny haczyk tkwi w takim dobraniu konsoli do wielkości łazienki oraz do naszych indywidualnych preferencji, np. względem konserwacji powierzchni. Pamiętajmy także, że jeśli więc potrzebujemy dodatkowego miejsca na trzymanie kosmetyków, to będziemy musieli zadbać o odpowiednią alternatywę, np. dodatkowe półki.

Blog
About mceramic