Najnowsze wpisy

24 maja 2018

Małe mieszkanie? Jakie lampy, kolory, płytki – Śląsk Mceramic podpowiada

Małe mieszkanie, wielkie możliwości? Dokładnie tak! Choć niewielkie powierzchnie często kojarzą nam się z trudnymi aranżacjami, to wystarczy kilka trików, aby wyciągnąć z nich maksimum potencjału i uroku. Już teraz poznaj kilka uniwersalnych rad z zakresu wystroju wnętrz i nadaj swojemu mieszkaniu zupełnie nowego, większego charakteru. Jakie lampy, kolory, płytki – Śląsk Mceramic podsuwa najnowsze inspiracje!

Małe mieszkanie a płytki podłogowe

Katowice, Warszawa, Kraków – te miasta różni wiele. Pomimo tych rozbieżności, istnieje jednak jeden punkt wspólny, który dla wielu stanowi spory minus wielkomiejskiego życia. Mowa o małych mieszkaniach, gdzie nie tylko często występuje problem z pomieszczeniem wszystkich sprzętów, ale i ogólnym wystrojem wnętrza. Jak sobie z tym poradzić? Wbrew pozorom, wystarczy wykorzystać tylko kilka zasad, aby przestrzeń zyskała wizualnie parę dodatkowych metrów. Jedną z takich „sztuczek” jest odpowiednia aranżacja podłogi, a szczególnie – dobranie optymalnych płytek podłogowych.

W małych mieszkaniach śmiało możemy postanowić na posadzki utrzymane w jednolitym, jasnym kolorze. Ważne, aby delikatnie odbijały światło, dzięki czemu dodatkowo podkreślimy efekt „przestrzenności”. Takie jasne płytki podłogowe z powodzeniem możemy zastosować na całej powierzchni mieszkania – od kuchni, przez pokój dzienny, aż do łazienki czy przedpokoju.

Doskonale sprawdzą się także płytki podłogowe imitujące swoim wyglądem naturalne drewno. Te rozwiązanie jest niezwykle uniwersalne, a przy tym nie nadaje wrażenia ciężkości – o ile zadbamy o to, aby reszta mebli i wystroju była w miarę stonowana, a liczba bibelotów ograniczona.

Kształt płytek podłogowych

Przy wyborze płytek podłogowych dla małego mieszkania liczy się nie tylko ich kolor czy wzór, ale i kształt oraz dobre parametry użytkowe. Na co zatem szczególnie uważać? Przede wszystkim, chcąc uzyskać wrażenie lekkości, zrezygnujmy ze skrajnych wymiarów – czyli bardzo małych płytek oraz tych o wielkich formatach. Zamiast tego postawmy na kafle nieco większe niż standardowe, które nie tylko pasują do każdego wnętrza, ale i nie przytłoczą naszej aranżacji. Warto tu szczególnie zainspirować się płytkami włoskimi, jak np. modele marki Atlas Concorde.

Nie zapominaj o lustrach

Zamiast obrazu w salonie lub jako jeden z elementów mozaiki na ścianie. Lustro, bo to o nim właśnie mowa, to niezastąpiony sprzymierzeniec każdej niewielkiej przestrzeni. Jeśli zależy Ci na minimalistycznym wnętrzu, wybierz „surowe’, duże lustro, które idealnie zgra się z klasyczną aranżacją. Z kolei w przypadku, gdy planujesz dodać szczyptę oryginalności, postaw na lustro w starej, złotej lub srebrnej, ramie.

Oświetlenie w małym mieszkaniu

Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie oświetlanie. W małym mieszkaniu odgrywa ono podwójną rolę – buduje atmosferę miejsca, a przy tym optycznie powiększa przestrzeń. Aby jednak tak się rzeczywiście stało, niezbędne jest wybranie optymalnych modeli lamp, np. włoskich propozycji od Linea Light. Czym konkretnie wyróżnia się oświetlenie tego producenta? Na pewno nie sposób nie wspomnieć o jakości wykonania, a także o designie oraz linii, która w przypadku Linea Light jest prosta i klasyczna – ale tylko z pozoru. W modelach marki dominują bowiem miękkie formy, idealne do doświetlania ciemnych, niewielkich przestrzeni.

Pamiętajmy przy tym, żeby wybrane przez nas lampy nie były zbyt ciężkie. Z tego powodu, zamiast jednej, dużej lampy w centrum pomieszczenia, postawmy na modele wolnostojące albo podświetlanie poszczególnych segmentów.

Blog
About mceramic