Najnowsze wpisy

17 maja 2018

Minimalizm na nowo. Jakie płytki włoskie do prostego wnętrza?

Mówi się, że czasem mniej znaczy więcej. I trudno się temu dziwić – szczególnie, jeśli spojrzymy na współczesne, minimalistyczne aranżacje, gdzie królują przemyślane rozwiązania i najwyższej jakości materiały. Na jakie płytki włoskie się zdecydować, które kolory wybrać, czego unikać? Oto kilka naszych pomysłów na proste wnętrze!

Minimalizm – to znaczy?

Harmonia, prostota, brak dużej ilości dodatków – właśnie tym charakteryzuje się minimalistyczny styl. Choć na samym początku kojarzył się głównie ze stylistyką loft, to obecnie coraz częściej można spotkać go w mieszkaniach, domach oraz przestrzeniach biurowych. Jaki konkretnie jest jednak współczesny minimalizm? Prosty, ale z oryginalnymi dodatkami; komfortowy w użytkowaniu, a przy tym tchnący odrobiną nonszalanckiego uroku. Jest także niezwykle uniwersalny.

Płytki włoskie a minimalizm? Czemu nie!

Płytki włoskie kojarzą się często z bogactwem formy oraz finezyjnymi wzorami. To błąd – wśród kolekcji znajdziemy bowiem i oryginalny design, i prostą, jednolitą strukturę, idealną właśnie do minimalistycznych wnętrz. Doskonałym przykładem są tutaj płytki Atlas Concorde. Jeśli nasze wnętrze utrzymane jest w bieli lub stonowanych barwach, postawmy na linię Mek, która ujmuje swoją elegancką strukturą. Co więcej, płytki podłogowe Mek dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych – dzięki czemu z powodzeniem dopasujemy je do każdego wnętrza.

Jak minimalizm, to w grę wchodzi także drewno. Tutaj doskonałym pomysłem jest wykorzystanie płytek ceramicznych imitujących swoim wyglądem właśnie ten materiał, jak np. kafle z kolekcji Nid. Taka podłoga nada wnętrzu wrażenia przytulności i ciepła, a przy tym sprawdzi się niezależnie od koloru ścian czy stylu mebli. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że choć podłoga wydaje się drewniana – to w rzeczywistości zachowuje wszystkie zalety płytek ceramicznych, jak wytrzymałość czy łatwość w pielęgnacji.

Minimalistyczne płytki naścienne

Minimalistyczne wnętrze musi oznaczać białe ściany? Niekoniecznie! Świetną alternatywą dla farby czy tapety, pozwalającą jednocześnie zachować prostotę designu, są płytki naścienne, np. te o strukturze 3D. Nie musimy jednak obawiać się efektu przesady. Trójwymiarowe płytki Atlas Concorde wyróżniają się bowiem delikatnymi wzorami, które doskonale współgrają z minimalistycznym wystrojem oraz jasnymi ścianami.

Co z oświetleniem?

Minimalizm to także odpowiednie oświetlanie. Zamiast barokowych lamp i rozłożystych kloszów, w minimalistycznym wnętrzu znajdziemy proste oświetlenie – ale za to rozsiane w wielu miejscach. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku prostych aranżacji są także lampy wolnostojące, które pełnią dwie funkcje: użytkową oraz dekoracyjną.

Blog
About mceramic