Minimalizm na nowo. Jakie płytki włoskie do prostego wnętrza? MCeramic 2021
Czasem mniej znaczy więcej. I trudno temu zaprzeczyć– szczególnie, jeśli spojrzymy na współczesne, minimalistyczne aranżacje, gdzie królują przemyślane rozwiązania i najwyższej jakości materiały. Na jakie płytki włoskie się zdecydować, które kolory wybrać, czego unikać? Oto kilka pomysłów z MCeramic na proste wnętrze!
Minimalizm
Prostota, harmonia, ograniczenie zbędnych dodatków – właśnie tym charakteryzuje się minimalistyczny styl. Choć na samym początku kojarzył się głównie ze stylistyką loft, to obecnie coraz częściej można spotkać go w mieszkaniach, domach oraz przestrzeniach biurowych. Jaki konkretnie jest jednak współczesny minimalizm? Prosty, ale z perfekcyjnie dobranymi dodatkami; komfortowy w użytkowaniu, a przy tym tchnący odrobiną nonszalanckiego uroku. Jest także niezwykle uniwersalny.
Płytki włoskie, a minimalizm?
Płytki włoskie kojarzą się często z bogactwem formy oraz finezyjnymi wzorami. To błąd – wśród kolekcji znajdziemy oryginalny design, i prostą, jednolitą strukturę, idealną właśnie do minimalistycznych wnętrz. Doskonałym przykładem są tutaj płytki Atlas Concorde czy Delconca. Jeśli nasze wnętrze utrzymane jest w bieli lub stonowanych barwach, postawmy na linię Atlas Concorde Mek, Boost czy Evolve. Serie te ujmują swoją elegancką strukturą. Co więcej, płytki podłogowe tych kolekcji dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i wymiarowych – dzięki czemu z powodzeniem dopasujemy je do każdego wnętrza. Świetnym wyborem będą również płytki włoskiego producenta – Delconca – serie Timeline czy Upgrade sprawdzą się w minimalistycznych pomieszczeniach.
Jak minimalizm, to w grę wchodzi także drewno. Tutaj doskonałym pomysłem jest wykorzystanie płytek imitujących swoim wyglądem właśnie ten materiał, jak np. kolekcje Monteverde, Saloon, Burma producenta Delconca lub serie Nid, Heartwood czy Etic producenta Atlas Concorde. Taka, drewniana podłoga nada wnętrzu wrażenia przytulności i ciepła, a przy tym sprawdzi się niezależnie od koloru ścian czy stylu mebli. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że choć podłoga wydaje się drewniana – to w rzeczywistości zachowuje wszystkie zalety płytek , jak wytrzymałość czy łatwość w pielęgnacji.
Co z oświetleniem?
Minimalizm to także odpowiednie oświetlanie. Zamiast barokowych lamp i rozłożystych kloszów, w minimalistycznym wnętrzu znajdziemy proste oświetlenie – ale za to rozsiane w wielu miejscach. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku prostych aranżacji są także lampy wolnostojące, które pełnią dwie funkcje: użytkową oraz dekoracyjną. W takie wnętrza świetnie wpasują się również szynoprzewody z reflektorami, które nadadzą wyraźnego charakteru naszemu pomieszczeniu.