Najnowsze wpisy

29 czerwca 2017

Trendy 2017

Modne płytki – trendy 2017

Nowy sezon to nowe trendy w aranżacji wnętrz. Pojawiają się nowe elementy, znikają stare, moda zatacza krąg – na pewno nie jest nudno i jednostajne. Jakie są propozycje architektów? Czy trzeba wymienić płytki? Poniżej garść inspiracji, dla osób, które pragną odmienić swoją przestrzeń.

Terrakota – wielki powrót

Płytki wykonane z wypalonej gliny nie cieszyły się w ostatnich latach popularnością. Teraz wracają do łask i to w dużym stylu. Terrakota służy nie tylko do pokrywania podłogi, ale i fragmentów ścian. Dzięki swojemu dość surowemu wzornictwu kojarzy się z naturą, przywodząc na myśl  pierwotne minerały. Bez wątpienia ociepli i doda uroku każdemu wnętrzu.

Kolorystyka – blisko natury

Hitem tego sezonu są kolory, które nawiązują go natury. W wystroju dominują kolory ziemi – brązy, beże, a przede wszystkim wszechobecna zieleń i jej odcienie. Bardzo na czasie jest połączenie koloru zielonego z szarym lub oliwkowego z brązowym. Nie trzeba od razu wymieniać płytek ceramicznych, aby urządzić modne wnętrze. Wystarczą drobne zmiany i wybór odpowiednich dekoracji. Warto nabyć wiklinowe kosze, dywaniki i ręczniki, dozowniki na mydło w modnym kolorze.

PETROLEUM-GREEN_40X80
ORANGE_40X80
Turquoise 50X110

Płytki z motywem 3D – szczypta nowoczesności

Dość oryginalnym i nowym rozwiązaniem są płytki z motywem 3D – najlepiej w obowiązujących w tym sezonie barwach natury. Choć forma 3D świetnie się prezentuje jako płytki, to warto rozejrzeć się także za innymi formami urozmaicenia przestrzeni. Genialnym dopełnieniem płytek 3D będą odpowiednio dobrane dodatki z podobnymi motywami takie jak: dywany, ozdoby czy naklejki na ścianę, które powszechnie dostępne są w sklepach internetowych.

3D Diamond Night Matt 80 Matt
3D Plot White Matt 110 Matt
03Grid08
3D Grid Night Matt 80 Matt
3D Ultra Blade White Matt 56 Matt
Blog
About mceramic