Najnowsze wpisy

3 lipca 2018

Mozaika w basenie? Wybierz ją razem z Mceramic Płytki Śląsk

Mozaika w basenie? Wybierz ją razem z Mceramic Płytki Śląsk

Wystarczy już jedna niewielka zmiana, a nasz basen zyska zupełnie nowego charakteru. Mozaika basenowa, bo to o niej właśnie mowa, to idealne rozwiązanie do wewnętrznych zbiorników w hotelach, salonach SPA czy prywatnych domach. Dziś w Płytki Śląsk Mceramic przyjrzymy się bliżej właśnie temu rozwiązaniu. Jaką mozaikę wybrać, czym powinna się wyróżniać, na co zwrócić uwagę? Sprawdź to razem z nami!

Mozaika, a kolor i wzór

Najczęściej wybieraną mozaiką basenową jest ta jednolita, bez żadnych wzorów. Sprawdzi się ona szczególnie w przypadku głębokich basenów, gdzie utworzone z mozaiki ozdoby byłyby po prostu niewidoczne. Płytsze obiekty z kolei to doskonałe pole do popisu w kwestii różnych wzorów i motywów, co zresztą można często zaobserwować w przypadku dziecięcych brodzików. A co z kolorami? W mozaikach dominują głównie jasne tony oraz wszelkie błękity, choć i nie brak też odważniejszych kombinacji.

Poznaj zalety basenowej mozaiki

Basen wykładany mozaiką to rozwiązanie, które niesie za sobą wyłącznie plusy. Przede wszystkim trwałość – w przeciwieństwie do zbiorników wykończonych wyłącznie za pomocą folii uszczelniającej, mozaika basenowa zapewnia nam nie tylko szczelność na najwyższym poziomie, ale i wyjątkowy efekt wizualny. Ten oryginalny wygląd to zresztą kolejna zaleta mozaik. Basen wykonany w tej technice będzie bowiem zachwycał precyzją i oryginalnością, a to wszystko przy zachowaniu całkowitej funkcjonalności. Za pomocą mozaiki możemy także podkreślić w basenie wszelkie wgłębienia, miejsca gdzie woda jest płytsza czy krawędzie schodów.

Basen od strony technicznej – wyjaśniają Płytki Katowice Mceramic

Budowa basenu to nie lada wyzwanie. Choć wydaje się, że sam projekt nie powinien sprawiać większych trudności – w końcu mowa o wgłębieniu wyłożonym płytkami – to w rzeczywistości są to tylko pozory. Basen powinien spełniać określone standardy bezpieczeństwa, musi być także przygotowany na lata intensywnego użytkowania. Aby tak było, warto nie tylko skorzystać z usług sprawdzonego projektanta, ale i postawić na najwyższej jakości materiały. Te z kolei zapewni nam Płytki Katowice Mceramic, gdzie znajdziemy wyjątkowe produkty – i to wyłącznie renomowanych producentów.

Blog
About mceramic