Najnowsze wpisy

17 lutego 2022

Mozaika basenowa w MCeramic 

Mozaika basenowa w MCeramic

Mozaika basenowa to idealne rozwiązanie do basenów w hotelach, salonach SPA czy prywatnych domach. Dziś w MCeramic przyjrzymy się bliżej właśnie temu rozwiązaniu.
Jaką mozaikę wybrać, czym powinna się wyróżniać, na co zwrócić uwagę?
Czym w ogóle jest mozaika i dlaczego jest najczęściej wybieranym materiałem stosowanym w basenach?
To małe elementy połączone ze sobą zamontowane na elastycznym podłożu. Dzięki temu mozaikę możemy użyć nawet na nierównych powierzchniach. Ponadto nawet przy gęstym układaniu klasycznych płytek niemożliwe jest osiągnięcie tak wysokiej szczelności jak przy zastosowaniu mozaiki na podłożu.

Materiały, które chcemy zastosować w naszym basenie powinny mieć minimalną absorpcję wody oraz wysoką odporność na działanie chloru i innych odczynników. Dlatego warto postawić na mozaikę, którą możemy wykorzystać na dnie i ścianach basenu, ale również na schodach i na powierzchni wokół zbiornika.

Najczęściej wybieraną mozaiką basenową jest ta jednolita, bez żadnych wzorów. Sprawdzi się ona szczególnie w przypadku głębokich basenów, gdzie utworzone z mozaiki ozdoby byłyby po prostu niewidoczne. Płytsze obiekty z kolei to doskonałe pole do popisu w kwestii różnych wzorów i motywów, co zresztą można często zaobserwować w przypadku dziecięcych brodzików. A co z kolorami? W mozaikach dominują głównie jasne tony oraz wszelkie błękity, choć i nie brak też odważniejszych kombinacji.

Basen wykładany mozaiką to rozwiązanie, które niesie za sobą wyłącznie plusy. Przede wszystkim trwałość – w przeciwieństwie do zbiorników wykończonych wyłącznie za pomocą folii uszczelniającej, mozaika basenowa zapewnia nam nie tylko szczelność na najwyższym poziomie, ale i wyjątkowy efekt wizualny. Ten oryginalny wygląd to zresztą kolejna zaleta mozaik. Basen wykonany w tej technice będzie bowiem zachwycał precyzją i oryginalnością, a to wszystko przy zachowaniu całkowitej funkcjonalności. Za pomocą mozaiki możemy także podkreślić w basenie wszelkie wgłębienia, miejsca gdzie woda jest płytsza czy krawędzie schodów.

Budowa basenu to nie lada wyzwanie. Choć wydaje się, że sam projekt nie powinien sprawiać większych trudności – w końcu mowa o wgłębieniu wyłożonym płytkami – to w rzeczywistości są to tylko pozory. Basen powinien spełniać określone standardy bezpieczeństwa, musi być także przygotowany na lata intensywnego użytkowania. Aby tak było, warto nie tylko skorzystać z usług sprawdzonego projektanta, ale i postawić na najwyższej jakości materiały. Te z kolei zapewnimy w Mceramic – wyjątkowe produkty – i to wyłącznie renomowanych producentów.

Warto przypomnieć tutaj projekt Aqua Park Tychy, gdzie mieliśmy przyjemność dostarczać najwyższej klasy mozaiki.

Blog
About mceramic