Najnowsze wpisy

15 września 2016

Odpływy liniowe -zalety

Zaprojektowanie wygodnej łazienki w domu to wyzwanie nawet dla najlepszych projektantów. Czerpiąc inspirację od najlepszych czasami warto przemyśleć praktyczne aspekty urządzeń sanitarnych i armatury łazienkowej.

Łazienka wraz z kuchnią to jedne z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Pomieszczenia te urządzamy tak by były modne oraz funkcjonalne. Kluczem jest odpowiedni dobór urządzeń i ekwipunku łazienkowego.

Najpopularniejszym tworzywem wyposażenia łazienkowego pozostaje wciąż akryl. Materiał ten ma gładką powierzchnię. Akryl cechuje się także niewielką wagą i łatwo utrzymuje ciepło. Modną alternatywą dla brodzików akrylowych stają się również prysznice z odpływami liniowymi.

Odpływy liniowe

Stalowe, płaskie ruszty gwarantują długą i bezawaryjną eksploatację. Uniwersalna konstrukcja syfonu pozwala na rozebranie od góry urządzenia. Ułatwia to jego częste czyszczenie z nagromadzonych podczas eksploatacji zanieczyszczeń

Odpływy liniowe są również swobodnie wykorzystywane w nowoczesnych projektach. W przeciwieństwie do kratki ściekowej, odpływy liniowe posiadają dużo więcej zalet i są montowane na obrzeżu stanowiska prysznicowego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu płaskich rusztów odpływowych. Dzięki takim zabięgom niezależnie od grubości kamiennych płyt lub płytek ceramicznych tworzą jednolitą powierzchnię z podłogą. Zachowanie jednego poziomu posadzki we wszystkich pomieszczeniach ułatwia poruszanie się i zapobiega potknięciom.


żnorodność modeli rynien odpływowych dostępnych na polskim rynku umożliwia niekonwencjonalne możliwości zabudowy elementów prysznicowych. Do różnego rodzaju projektów polecane są inne rodzaje odpływów. Przykładowo do aranżacji z płytek ceramicznych najczęściej wybierane są ruszty odpływowe ze stali w różnych wariantach między innymi błyszczący, matowy lub szczotkowany.
Przy aran
żacji łazienki warto kierować się więc nie tylko trendami ale przede wszystkim funkcjonalnością armatury łazienkowej i urządzeń sanitarnych.

Blog ,
About mceramic