Najnowsze wpisy

16 stycznia 2018

Oświetlenie w domu.

Oświetlenie w domu. Dobierz je razem z Mceramic!

Co jest istotne w wystroju wnętrza? Dla jednych domowników będą to dodatki, dla innych – kolor ścian czy wybór stylowych mebli. I choć wszystkie te elementy są niebywale ważne dla naszego komfortu i wygody, to żaden z nich nie spełni swojej roli, jeśli pomieszczenie będzie kiepsko oświetlone. Do salonu Mceramic zawitała niezwykle szeroka oferta lamp – już teraz podpowiadamy, jak dobrać właściwy model do swojego wnętrza!

Oświetlenie salonu

Salon to wyjątkowe miejsce w naszym domu – przyjmujemy w nim gości, relaksujemy się po ciężkim dniu i spędzamy czas z rodziną. Odpowiednie oświetlenie tego pomieszczenia musi więc spełniać nie tylko typowo użytkowe funkcje, ale i doskonale harmonizować się z charakterem wnętrza. Z tego właśnie powodu projektanci często decydują się na światło główne oraz kilka dodatkowych punktów rozjaśniających określone sfery. Jak to wygląda w praktyce? W pomieszczeniu jest parę źródeł światła, np. duża, dekoracyjna lampa nad kanapą oraz model wolnostojący przy kąciku z książkami. Takie rozwiązanie posiada bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, możemy dopasować oświetlenie do aktualnego nastroju czy potrzeb, pozostawiając włączone jedynie światło górne lub decydując się na lampki umieszczone przy sofie. Duża ilość źródeł światła stwarza także niezliczoną ilość aranżacyjnych możliwości. Nas szczególnie urzekły propozycje miksujące nowoczesność z klasyką, np. poprzez połączenie futurystycznej, geometrycznej formy z eleganckim wykończeniem. Takie modele znajdziemy m.in. w serii Stardust_P od Linea Light.

Lampy w kuchni

Nie bez przyczyny mówi się, że kuchnia to serce każdego domu. Aby jednak czas spędzony na wspólnym kucharzeniu zaowocował potrawami pełnymi smaku, niezbędne jest właściwe oświetlenie sfery roboczej. W tej roli doskonale sprawdzi się zarówno światło główne, jak i oświetlenie punktowe, np. w postaci listw LED, które nie męczą oczu i zachwycają ciepłą barwą. Jeśli w naszej kuchni znajduje się stół, dobrym pomysłem będzie skupienie światła także i w tym miejscu. Pomocne będą tu zwłaszcza lampy zawieszane, gwarantujące maksimum jasności – przy jednocześnie niezwykle ciekawym designie.

Jasna sypialnia

Oświetlenie sprzyjające odpłynięciu prosto w objęcia Morfeusza? To możliwe! W sypialni niezastąpione będą szczególnie lampy stołowe, które występują w wielu rozmiarach i kształtach – dzięki czemu bez trudu odnajdziemy model dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb. Lampy z kloszem, dającym miękkie, delikatne światło, lub wręcz przeciwnie, modele gwarantujące ostrzejsze oświetlenie, idealne do wieczorów z książką – tutaj wybór jest naprawdę imponujący. Równie ciekawym pomysłem może być zastosowanie systemu oświetlenia umożliwiającego regulację natężenia oraz barwy.

Oświetlenie łazienki

Oświetlenie do zadań specjalnych – właśnie takie modele muszą znaleźć się w naszej łazience. W przypadku pomieszczeń, gdzie występuje duża wilgoć, niezbędny jest wysoki dwucyfrowy wskaźnik IP, określający stopień odporności na pyły i ciała stałe oraz na wodę. W kwestii organizacji oświetlenia, w łazience warto skupić się na rozjaśnieniu określonych obszarów, dzięki czemu uzyskamy wrażenie przytulności. Najczęstszym wyborem są w tym przypadku lampy przy lustrze oraz te nad prysznicem czy wanną.

Blog
About mceramic