Najnowsze wpisy

9 stycznia 2019

Patchwork powraca! Poznaj najmodniejsze płytki Katowice

Rok 2019 to powrót wzorów oraz czas miksowania różnych rodzajów płytek. Dziś przyjrzymy się bliżej wszelkim patchworkowym propozycjom, które doskonale przełamują aranżacyjną rutynę. Z czym łączyć modele, na jakie wzory zwrócić szczególną uwagę, w jakich pomieszczeniach takie propozycje sprawdzą się najlepiej? Sprawdź to razem z Mceramic Płytki Katowice!

Patchwork – kolorowy zawrót głowy

Czym jest patchwork? Za tym terminem kryje się nazwa techniki szycia, bardzo pracochłonnej, która polega na łączeniu wielu kawałków materiału w jedną całość. Termin ten przeniesiono także do świata aranżacji wnętrz – w tym przypadku jednak oznacza miksowanie ze sobą różnych materiałów, faktur i wzorów.
Choć siłą patchworku jest różnorodność, to warto pamiętać, że najlepiej wypada w duecie z minimalizmem. Jednokolorowe kanapy i krzesła, proste kolory na ścianach, a w tle kolaż z różnych płytek ceramicznych – oto patchwork w najlepszym wydaniu. Motyw ten z powodzeniem sprawdza się także na dywanach, które dzięki kilku tkaninom zyskują rustykalnego charakteru.

Patchwork w płytkach ceramicznych

Patchwork w wydaniu ceramicznym ma wiele odcieni i wzorów. Najpopularniejszą wariacją jest jednak całkowity miks kolorystyczny, który doskonale sprawdza się jako ozdoba jednej ściany. Takie płytki patchworkowe często znajdują swoje miejsce w łazienkach – np. w duecie z betonowymi ścianami – i kuchniach, gdzie ożywiają klasyczne aranżacje. Płytki patchworkowe, szczególnie te naścienne, mogą zaskoczyć jeszcze jednym elementem, czyli strukturą. „Wypukłe” kafle w połączeniu z delikatniejszymi wzorami – oto kierunek, który powinien zainteresować każdego poszukiwacza ciekawych akcentów.
Interesującym rozwiązaniem są również płytki patchworkowe podłogowe. Decydując się jednak na takie rozwiązanie musimy pamiętać, żeby w całej reszcie pomieszczenia dominowały stonowane barwy. Szarości, delikatne pastele, ciemne tony – to idealne tło dla wielobarwnych kombinacji.

Patchwork w salonach płytek

Katowice to miejsce, gdzie znajdziemy wiele salonów z płytkami ceramicznymi. Niewiele jest jednak punktów oferujących płytki w wydaniu patchwork lub takich, które w tym stylu da się zaaranżować. Takich kafli trzeba bowiem często szukać poprzez strony producenta – co z kolei wiążę się z dłuższym czasem oczekiwania i brakiem możliwości zobaczenia modelu na żywo. Idealnym wyjściem będzie więc wybranie salonu, który posiada w swojej ofercie szeroki wybór płytek patchworkowych, i to w różnych „wariantach” wzorowych, jak Mceramic Płytki Katowice.

Blog
About mceramic