Najnowsze wpisy

26 kwietnia 2018

Płytki ceramiczne na schodach – ozdoba Twojego domu

Współczesne aranżacje pokazują, że to, co kiedyś uważaliśmy za smutną konieczność, dziś postrzegane jest jako oryginalna ozdoba. Dokładnie tak sytuacja wygląda w przypadku schodów, które obecnie pełnią i funkcje użytkowe, i estetyczne. Zapomnij o zamkniętym korytarzu, stopniach pokrytych wypłowiałą wykładziną czy nieestetycznych balustradach. Dziś schody z wysokiej jakości płytkami ceramicznymi to aktorzy pierwszego planu – i nietrudno się temu dziwić!

Płytki ceramiczne a schody

Są stylowe, uniwersalne i łatwe w utrzymaniu czystości. Płytki ceramiczne na schodach, bo to o nich właśnie mowa, przeczekały okres panowania drewnianych elementów i teraz triumfująco powracają do wnętrz naszych domów. Abyśmy jednak mogli w pełni cieszyć się tym rozwiązaniem, musimy zwrócić uwagę na kilka niezbędnych elementów. Jednym z nich są na pewno paramenty techniczne. Płytki ceramiczne wykorzystywane do wykończenia schodów muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością na ścieranie, wysoką twardością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ważnym aspektem pozostaje także antypoślizgowość, od której zależy, czy korzystanie z naszych schodów w ogóle będzie bezpieczne i możliwe. Aby więc uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, do wykończenia schodów wybierajmy wyłącznie terakotę, gres i klinkier.

Liczy się jakość

Biegiem na górę, później w dół, znowu na górę… i tak przez cały dzień, siedem dni w tygodniu! Wybierając materiały do wykończenia schodów pamiętajmy o tym, że to jeden z najczęściej użytkowanych elementów w naszym domu, który musi wytrzymać i nasze zapominalstwo (w końcu kto z nas zawsze ściąga buty?) i liczne zanieczyszczenia naniesione z zewnątrz. To właśnie z tego powodu warto zdecydować się na najwyższej jakości płytki ceramiczne, łączące w sobie oryginalne wzornictwo i odpowiednie parametry techniczne. Nie dajmy się skusić na płytki, które zachwycają jedynie samym wyglądem, bo wkrótce mogą zacząć pękać, odkształcać się czy kiepsko reagować na używane do mycia detergenty. Podobnie sprawa wygląda w przypadku tych wytrzymałych, ale kompletnie niezharmonizowanych z resztą wystroju modeli.

Elegancka klasyka

A skoro o dopasowaniu do wnętrza mowa, to warto bliżej przyjrzeć się samym trendom aranżacyjnym. Od pewnego czasu na schodach królują płytki utrzymane w neutralnych barwach, jak dyskretne szarości czy brudne biele. Sporą popularnością cieszą się także modele imitujące wyglądem beton oraz naturalne kamienie. Jest to całkowicie zrozumiałe – utrzymana w delikatnej kolorystce ceramika doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji, co więcej, jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości. Co to dokładnie oznacza? Często wystarczy jedynie szybkie przetarcie ściereczką nasączoną wodą z odrobiną koncentratu, aby nasza powierzchnia była czysta.

Sporym wyzwaniem w tym momencie może być znalezienie centrum, gdzie zaproponują nam optymalne płytki ceramiczne. Katowice i okolice Śląska idealnych rozwiązań mogą jednak szukać w salonie Mceramic.

Blog
About mceramic