Najnowsze wpisy

23 stycznia 2019

Płytki metalizowane – efekt rdzy. Sprawdź to razem z Mceramic Płytki Śląsk

Kiedyś taki widok jeżył włosy na głowie, dziś efekt ten podbija kolejne aranżacje przestrzeni. O czym mowa? Tyle zamieszania narobiły płytki metaliczne nawiązujące do efektu rdzy, które coraz częściej spotkamy w różnych wnętrzach – także w restauracjach i hotelach. Dziś w Mceramic Płytki Śląsk przyjrzymy się rdzawym motywom i podpowiemy, jak je wykorzystać.

Wielki powrót metalicznych odcieni

Na ścianach, na podłodze, w charakterze ozdobnego pasa lub jako decydujący element w całym pomieszczeniu. Płytki metalizowane z efektem rdzy to doskonała alternatywa dla każdego, kto do swojego wnętrza chce wprowadzić trochę wyjątkowości i pomysłu. Zazwyczaj spotkamy je we wnętrzach loftowych lub eleganckich, ale świetnie sprawdzą się także w miejscach utrzymanych w stylistyce vintage. Pomimo „surowej” struktury, płytki z efektem  rdzy ocieplają wnętrze – stąd warto je zastosować w miejscach, gdzie brakuje nieco przytulniejszej atmosfery. „Rdzawe” płytki  najczęściej występują w wielkim formacie i dzieje się tak nie bez przyczyny – w takiej odsłonie prezentują się bowiem najbardziej efektownie.

Gdzie pasują płytki metalizowane z efektem rdzy?

Tak naprawdę – w tej kwestii ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Kafle nawiązujące do tego motywu świetnie ocieplają i industrialne wnętrza, np. hole czy salony, jak i sprawdzają się w łazienkach i kuchniach. Nas najbardziej urzeka jednak rdza w wersji salonowej, która przełamuje standardowy wystrój  i nadaje pomieszczeniu niecodziennego charakteru. Metaliczne płytki ceramiczne w tym odcieniu lubią odrobinę kontrastu, dlatego jeśli planujesz aranżacje pokoju dziennego w tym tonie – nie zapomnij o spójnych, ale wyróżniających się akcentach kolorystycznych. W tej roli doskonale sprawdzi się i sofa w kolorze głębokiego atramentu, i duża ilość roślin doniczkowych.

Gdzie kupić płytki metalizowane?

Choć metaliczny trend podbija kolejne wnętrza, to dostęp do tych płytek w dalszym ciągu jest dość ograniczony. Oczywiście, zawsze możemy zamówić model przez Internet- jednak brak możliwości zobaczenia kafli na żywo znacząco utrudnia cały proces. Rozwiązanie? Znalezienie takiego salonu, który oprócz standardowych płytek ściennych i podłogowych, zaproponuje także wnętrzarskie nowości, i to w wykonaniu topowych producentów. Takim miejscem jest Mceramic Płytki Śląsk, gdzie w ofercie znajdziesz np. płytki z fabryki Century.

Jeśli nadal wahasz się nad miedzią we wnętrzu, to warto przyjrzeć się także innym propozycjom od Centrury. Kolekcje marki, cenione za swoje stonowanie i klasyczną linię, z pewnością wpiszą się gusta niejednego wielbiciela loftowych i nowoczesnych aranżacji.

Blog
About mceramic