Najnowsze wpisy

17 sierpnia 2017

Jak wybrać płytki do łazienki ?

Jak wybrać płytki do łazienki?

Do aranżacji łazienki zwykle przywiązujemy sporą wagę. Łazienka powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Jednym z elementów wystroju, którego w łazience prawie nigdy nie brakuje, są płytki, rozmieszczone i na podłodze, i na ścianach. Warto pamiętać, że płytki w łazience narażone są na wiele czynników takich jak chemia, woda czy wilgoć. Jakie płytki są trwałe, modne, a przy tym użyteczne? Wiele z nas w poszukiwaniu odpowiedzi ucieka się do internetu używając choćby takiej frazy jak „płytki Śląsk” szybko przekonamy się iż jest wiele producentów oferujących swoją pomoc. Komu zaufać i jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnych płytek?

Metraż łazienki

Jeśli dysponujemy małą łazienką, warto wykorzystać magię faktur i kolorów, czyli fakt, że pewne kolory mają zdolność do optycznego powiększania wnętrza. W małych łazienkach stosujemy kolory jasne, chłodne, takie jak: biel, jasny fiolet, jasna zieleń, szarości. Te barwy dają wrażenie przestrzeni. W mniejszych pomieszczeniach dobrze prezentują się błyszczące płytki ceramiczne.

Materiał, z którego wykonane są płytki

Możemy wybierać spośród bogatej oferty płytek wykonanych z glazury, terakoty, gresu oraz spośród tradycyjnych płytek ceramicznych.

Kolorystyka

Wybierając kolorystykę, warto wziąć przede wszystkim pod uwagę preferencje członków rodziny, a w mniejszym stopniu kierować się modą. Dlaczego? Trendy modowe zmieniają się co sezon, a łazienka z założenia ma posłużyć przez kilka lat.

Renoma producenta – płytki Atlas Concorde a Śląsk?

Polscy dystrybutorzy mogą się pochwalić niezwykle rozbudowaną ofertą produktów włoskich. Wybór płytek jest ogromny, a pomiędzy nimi występuje niemała rozpiętość cenowa. Płytki włoskie cechują się przede wszystkim trwałością, wysoką jakością wykonania oraz bogatą gamą kolorystyczną.
Śląsk słynie z dystrybucji znanych włoskich marek między innymi:
-Atlas Concorde
-Del Conca
-Cerdisa
-Unicom Starker
Warto zaufać tym producentom.

W MCeramic zawsze dbamy o dobro klienta, doradzając i pomagając w wyborze płytek odpowiednich dla państwa. Zapraszamy do naszego biura gdzie z pewnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości !

Blog
About mceramic