Najnowsze wpisy

3 sierpnia 2017

Płytki nie tylko na Śląsku – rodzaje i zastosowanie

Płytki ceramiczne są niezwykle popularnym materiałem wykończeniowym – od lat używane do aranżacji kuchni i łazienek, a obecnie także korytarzy czy przestrzeni na zewnątrz budynku. Wyróżniają się sporą trwałością i wysoką estetyką.

Rodzaje płytek ceramicznych

  • Glazura, czyli płytki łazienkowe i kuchenne. Płytki glazurowe pokryte są szkliwem, odpornym na działanie wilgoci i środków chemicznych. Są delikatne i cienkie – nadają się na okładziny ścienne. Ponieważ dostępne są w wielu atrakcyjnych kolorach i wzorach, cieszą się największą popularnością wśród klientów. Płytki glazurowe mrozoodporne mogą być wykorzystywane do wykładania podłóg na tarasach.
  • Gres to mieszanina gliny, kaolinu, kwarcu, skalenia oraz szamotu. Gres porcelanowy o wysokich walorach funkcjonalnych i dekoracyjnych jest dość kruchy, często pokryty dekoracyjnymi masami solnymi i warstwą szkliwa. Może z powodzeniem imitować drewno. Gres nieszkliwiony natomiast cechuje się dużą odpornością. Płytki wykonane z gresu używane są do wykładania ścian i podłóg w środku i na zewnątrz budynku.
  • Terakota to wyjątkowo modne w tym sezonie płytki kamionkowe. Mogą być matowe, półmatowe lub błyszczące. To płytki trwałe – nadają się do wszystkich typów pomieszczeń. Komponują się z glazurą.
  • Cotto to płytki z gliny pochodzącej z Morza Śródziemnego, formowane ręcznie. Wyróżniają się większą grubością i sporą wytrzymałością. Mają dość surowy, ale oryginalny design.

Wybierając okładzinę, kierujemy się względami estetycznymi, ale i praktycznymi. Gres polerowany szkliwiony jest odpowiedni na osłonięty balkon czy taras, a może być zbyt śliski na schody.

Płytki Śląsk

Gdzie nabyć wysokiej jakości płytki? Śląsk ma bogatą ofertę, przeznaczoną także dla wymagających klientów. Zapraszamy więc do biura handlowego MCeramic, gdzie możecie zapoznać się naprawde z bogatym asortymentem.[/vc_colssssssssssssssumn_text]

płytki Śląsk
Blog
About mceramic