Najnowsze wpisy

1 grudnia 2017

Płytki wielkoformatowe. Jak wykorzystać płytki w formacie XXL?

Płytki wielkoformatowe. Jak wykorzystać płytki w formacie XXL?

Przestronne hole, zachwycające salony, otwarte kuchnie – to miejsca, gdzie jeśli mamy do czynienia ze sporym metrażem, z pewnością możemy popuścić wodze fantazji. W ten trend doskonale wpisują się także płytki w rozmiarze XXL, nadające słowu „rozmach” zupełnie nowego znaczenia. Już teraz poznaj harmonię oraz piękno ukryte wewnątrz wielkiego formatu!

Płytki wielkoformatowe – czym się wyróżniają?

Na samym początku warto bliżej zapoznać się z określeniem „płytki wielkoformatowe”. Bo w końcu o jakim rozmiarze tak na dobrą sprawę rozmawiamy? Według fachowej terminologii, model wielkoformatowy to taki, który przekracza powierzchnię 1600 cm2. Obecnie jednak definicja ta cały czas jest przekształcana – i dziś do tej grupy zaliczyć możemy płytki zaczynające się od rozmiarów 50x100cm, przez 120×240 cm, aż do… 300×100 cm. A to już naprawdę spora dawka ceramicznego designu!

Zastosowanie płytek wielkoformatowych

Najnowsze trendy aranżacyjne stawiają sprawę jasno – króluje lekkość oraz prostota. I choć z pozoru może się wydawać, że duży format nie kojarzy się w pierwszej kolejności z określeniem „lekkość”, to gotowe aranżacje nie pozostawiają już żadnych wątpliwości. Płytki tego rodzaju to ciekawa alternatywa zwłaszcza dla miejsc, gdzie z różnych względów stawia się właśnie na klasyczny design, jak np. w przypadku reprezentacyjnych holów. Rozmiar XXL z powodzeniem sprawdzi się także w kuchni, łazience czy salonie, gdzie dodatkowo podkreśli charakter pomieszczenia i nada wrażenia przestronności.

Struktura płytek wielkoformatowych

Mogą naśladować drewno, do złudzenia przypominać prawdziwy kamień lub zachwycać nowoczesnym designem. Płytki wielkoformatowe, podobnie jak standardowe płytki, znajdziemy w wielu wariantach kolorystycznych i materiałowych, dzięki czemu z powodzeniem dopasujemy je do każdego projektu. Szczególnie spore pole do popisu pozostawiają modele w ekstremalnym rozmiarze. Meble o gładkiej strukturze – które doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku minimalistycznego wnętrza, jak i zróżnicowanego wystroju.

Płytki XXL to sprawa wielkiego formatu – która wymaga często wielkiej wiedzy. Po porady zapraszamy więc do salonu Mceramic, gdzie rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz pomożemy dobrać najlepszy model.

Blog
About mceramic