Najnowsze wpisy

19 października 2017

Porozmawiajmy o umywalkach

Na pierwszy rzut oka, umywalka, to jedno z podstawowych, zwyczajnych elementów wyposażenia łazienki. Jej przeznaczenie jest proste – służy do mycia rąk. Zatem, idziemy do sklepu i kupujemy umywalkę!

Nie, nie. To wcale nie jest takie proste!

Umywalka, każdego dnia, jest wykorzystywana wielokrotnie. Ma być funkcjonalna, mieć odpowiedni kształt, rozmiar, ale również ma stworzyć piękną ozdobę naszej toalety, czy łazienki. Wybór, tej jednej, jedynej, odpowiedniej umywalki musi być staranny i dobrze przemyślany.

Na rynku aż roi się od rodzajów umywalek. Producenci ścigają się w coraz to nowych, innowacyjnych rozwiązaniach, tego jakże prostego – ale i ważnego elementu.
Przyjrzyjmy się zatem z bliska, co oferują nam producenci.

Pierwszy, najważniejszy wybór przed jakim przyjdzie nam stanąć – w jaki sposób będzie zamontowana nasza umywalka?

Czy ma być podwieszona? Stojąca? A może powinna stać na blacie niczym piękna ozdobna miska?
Żeby nie było zbyt prosto – pójdźmy dalej!
Ze względu na sposób montażu, możemy zakupić również umywalkę meblową, narożną, wpuszczoną w blat, a nawet półblatową – do wyboru cała gama rozwiązań!
Sposób, w jaki będzie montowana jest ważny, zarówno pod kątem praktycznym – umywalka musi być dostosowana do wielkości pomieszczenia, ale również wizualnym – ma cieszyć nasze oko!
Żeby tak się stało, wielkość samej umywalki musi być stosowna, proporcjonalna do wielkości wnętrza. Standardowe wymiary umywalek to 45, 50, 55 i 60 cm. Dla tych, których nie interesują konwencjonalne rozwiązania, znajdą się również umywalki o szerokości 30 cm, a nawet 180!

No dobrze. Wiemy już jak duża będzie nasza umywalka i jak ją zamontujemy. Co dalej? Jaką kupić? Czym się kierować?
Następnym kryterium wyboru naszej wymarzonej umywalki jest materiał, z którego ma być wykonana. Wachlarz asortymentu jest bardzo szeroki.
Niezmiennie, od wielu lat, królują umywalki ceramiczne. Są praktyczne i ponadczasowe. Pasują niemal do każdego wystroju i stylu pomieszczenia.
Kolejnym tworzywem, który oferują nam producenci umywalek jest kamień – np marmur czy granit. Są to najbardziej wytrzymałe odmiany kamienia, łatwe do utrzymania w czystości. Innymi słowy, zachwycą najbardziej wymagających klientów!
Ze względu na materiał, możemy także wyróżnić umywalki ze stali nierdzewnej czy emaliowanej – są one wyjątkowe trwałe, odporne na uszkodzenia, również łatwe w utrzymaniu czystości.
Od kilku lat, coraz modniejszym materiałem, z którego wykonuje się umywalki, jest szkło. Są one niezwykle eleganckie, unikatowe i pasują do najbardziej nowoczesnych wnętrz. Wachlarz kształtów i wzorów jest bardzo szeroki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Do wyboru również mamy umywalki akrylowe, czy bardzo nowoczesne drewniane.

Producenci umywalek są gotowi spełnić wszystkie nasze wymagania i fantazje odnośnie umywalki. Na szczególną uwagę zasługują tutaj firmy Roca, Globo oraz Koło.
Nie można jednak twardo określić, który typ umywalki będzie najlepszy.
Jedno jest pewne – umywalka nie jest zwykłym detalem. Jest ważnym elementem pomieszczenia, który ma spełnić wszystkie nasze oczekiwania i pragnienia.

Blog
About mceramic