Najnowsze wpisy

16 listopada 2016

Remont na własną rękę. Poznaj trzy kroki do sukcesu!

O tym, że remont w pojedynkę to wielkie wyzwanie, wie każdy kto choć raz podjął się samodzielnej metamorfozy nawet niewielkiej powierzchni. Planujesz starcie ty kontra płytki ceramiczne i już martwisz się, że zamiast idealnej podłogi pod stopami wyląduje kolorowa i nierówna mozaika? Bez obaw! Poznaj trzy zasady domowego majsterkowicza i ciesz się nowym wnętrzem.

Liczy się ilość…

Oczywiście, nie zawsze więcej znaczy lepiej. Niektóre materiały zamówione w większych ilościach zamiast na ścianie mogą wylądować zakurzone na strychu lub po prostu z czasem stracić swoje właściwości. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku glazury czy płytek podłogowych – tutaj zawsze decydujemy się na lekką nadwyżkę zamawianego produktu. Dlaczego? Warto pamiętać, że wiele zależy zarówno od przycięć i nawierceń płytek w procesie dopasowania ich do pomieszczenia, jak i sporadycznych, wadliwych jednostek w partii. Aby uniknąć podłogi gotowej tylko w trzech czwartych, eksperci zalecają zamówienie około 10% płytek więcej. Potrzebujesz fachowej porady? W Mceramic zgromadziliśmy specjalistów z całego Śląska, dzięki którym zawsze zamówisz odpowiednią ilość materiału i z całego płytkowego zamieszania wyjdziesz obronną ręką.

…jakość

Gwarancja udanego remontu? Wysokiej jakości materiały! To właśnie dzięki odpowiednio dobranym elementom nasz hol będzie się wspaniale prezentował jeszcze długo po zakończonych pracach, a łazienka zachwycała precyzyjnym wykończeniem. Jakość szczególnie liczy się przy projektowaniu wnętrz użytkowych. Łazienki, kuchnie, przedpokoje – zainwestowanie w dobre jakościowo płytki ceramiczne w tych właśnie miejscach sprawi, że nie będziemy przejmować się możliwością zarysowania podłogi czy ryzykiem utraty połysku, nawet pomimo chemicznego czyszczenia. Wartościowy produkt oznacza oszczędność czasu, pieniędzy na ewentualne poprawki i – co najistotniejsze – nerwów.

…i precyzja

Szybka metamorfoza mieszkania, choć kusząca, może zakończyć się nieprzyjemnymi niespodziankami. Zamiast pośpiechu, warto postawić na precyzję, która gwarantuje nie tyle estetyczne, co przede wszystkim trwałe wykończenie. Po czym poznać, że godziny spędzone nad układaniem nie poszły na marne? Dobrze wyłożona płytkami powierzchnia powinna być regularna, pozbawiona wybrzuszeń i widocznych uszkodzeń. Proces kładzenia płytek, pomimo trudności i rozciągnięcia w czasie – spoiny pomiędzy płytkami wypełniamy dopiero kilka godzin lub dni po ich umocowaniu – warty jest jednak każdego poświęcenia. W końcu czy istnieje lepsza nagroda od uznania w oczach najbliższych na widok własnoręcznie położonej glazury?
Szukasz ciekawego rozwiązania i fachowej pomocy? W Mceramic znajdziemy odpowiedzi na nurtujące cię pytania oraz pomożemy w wyborze najlepszej opcji. Jako nieliczni na Śląsku dysponujemy szerokim wyborem produktów pośród światowych liderów w branży. To właśnie dlatego z nami – i Twoją wizją – uda się każda metamorfoza.

Blog
About mceramic