Najnowsze wpisy

24 września 2018

Rustykalna łazienka. Zaprojektuj ją z Płytki Katowice Mceramic

Z jednej strony przytulna, a z drugiej urzekająca niewymuszonym stylem i gracją. Łazienki utrzymane w stylu rustykalnym to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie zarówno naturę, jak i dobry design oraz komfort użytkowania. Zastanawiasz się, jak ją urządzić? Oto kilka pomysłów od naszych specjalistów z Płytki Katowice Mceramic.

Styl rustykalny – czyli jaki?

Określenie „rustykalny” kojarzy Ci się z wiejskim krajobrazem za oknem, drewnianymi lub kamiennymi elementami oraz dużą ilością światła? Jeśli tak, to zdecydowanie dobry trop! Styl rustykalny w pierwszej kolejności stawia na naturalność oraz wygodę, przez co najczęściej spotkamy go w domach z ogrodem lub większych apartamentach. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się w przypadku mniejszych powierzchni. Rustykalne może być bowiem zarówno całe mieszkanie, jak i pojedyncze pomieszczenia – łazienka, kuchnia czy sypialnia. Co więcej, styl rustykalny doskonale łączy się z innymi aranżacjami, w tym z tymi o retro charakterze, industrialnymi czy nawet utrzymanymi w skandynawskim stylu.

Rustykalne meble

Celowo postarzane, proste drewniane lub białe – meble w stylu rustykalnym mają wiele odsłon. Najważniejsze jednak, aby pasowały do wnętrza i były funkcjonalne. Drugą kwestią, oprócz mebli, są dodatki. W rustykalnej aranżacji nie może bowiem zabraknąć elementów wiklinowych czy drewnianych, np. w postaci lustra w ramie wykonanej z desek. Jeśli w naszej łazience znajduje się okno, zadbajmy także o kwiaty w ceramicznych donicach – nie muszą być duże, ważne jednak, aby wprowadziły do wnętrza powiew naturalności.
A jakie kolory dominują w rustykalnej łazience? Z jednej strony może to być całkowita jasność, z drugiej jednak nie zaszkodzi wprowadzić kilka elementów utrzymanych w tonacji zgaszonej żółci czy zieleni.

Ceramika rustykalna okiem Płytki Katowice

Jak styl rustykalny, to i odpowiednio dobrane płytki. Te mogą być białe, szare lub nawet przypominające swoim wyglądem beton – ważne jednak, aby sprawiały wrażenie „nieidealnych”, a w swoim designie były jak najbardziej zbliżone do naturalnych materiałów. Z tych właśnie powodów na podłodze w łazience rustykalnej sprawdzą się także płytki podłogowe imitujące kamień.
Takie rozwiązanie, oprócz niebanalnego designu, ma jeszcze jedną, niepowtarzalną zaletę – praktycznie nie widać na nim zabrudzeń. Docenią to zwłaszcza osoby z dużą rodziną, gdzie łazienka musi być gotowa na naprawdę intensywne użytkowanie – i równie intensywne sprzątanie.

Płytki Katowice a płytki rustykalne. Gdzie szukać?

Gdzie znajdziemy rustykalne płytki podłogowe? W pierwszej kolejności szukajmy salonów nie tylko z szerokim wyborem modeli, ale również interesującą ofertą producentów – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Naszą uwagę powinny zwrócić zwłaszcza propozycje od Atlas Concorde, gdzie czekają na nas neutralne kolekcje idealne do rustykalnych aranżacji. Aktualne serie od tego producenta znajdziemy m.in. w Płytki Katowice Mceramic.

Blog
About mceramic