Najnowsze wpisy

6 września 2021

Styl eklektyczny – istne szaleństwo w MCeramic! 

Styl eklektyczny – istne szaleństwo w MCeramic!

Pomieszanie z poplątaniem, sprzeczności kolorystyczne, wykluczające się motywy w aranżacji wnętrz – to właśnie styl eklektyczny.

Styl eklektyczny z Atlas Concorde, Unicom Starker, Caparol

Zastosowanie tego stylu wymaga wyczucia i smaku, aby uniknąć wnętrzarskiego bałaganu. Aranżacja powinna być przemyślana i nie chaotyczna. Styl eklektyczny chociaż na pierwszy rzut oka może wyglądać jakby nic do siebie nie pasowało, to tak naprawdę każdy szczegół jest perfekcyjnie dopracowany.

Jeśli nie czujemy się pewnie w aranżacji wnętrz, a marzy nam się urządzić swoje mieszkanie w stylu eklektycznym, możemy poprosić o pomoc architekta. Bezpiecznie również byłoby zdecydować się na jeden dominujący styl i przełamać go jedynie innymi, pozornie nie pasującymi do niego dodatkami. Wnętrze dzięki temu zabiegowi na pewno będzie niezwykle innowacyjne i urządzone ze smakiem.

Płytki w eklektycznym wnętrzu

Wzorzyste płytki, patchworki, kolorowe dekory to nieodłączne elementy eklektycznego stylu. Warto tutaj zwrócić uwagę na włoskich producentów płytek, którzy w swojej ofercie posiadają serie wpasowujące się w takie wnętrze. Unicom Starker czy Atlas Concorde oferują płytki, które pozwolą na uzyskanie bardzo oryginalnych przestrzeni. Patchworki czy dekory świetnie wkomponują się w eklektyczną kuchnię, salon czy łazienkę. W asortymencie tych producentów znajdziemy różne wzory, wymiary i warianty kolorystyczne płytek, dlatego bez problemu dobierzemy coś pasującego do naszego mieszkania.

Świetnym rozwiązaniem jest również łączenie płytek imitujących drewno z kolorowymi wzorami. Atlas Concorde w swojej ofercie posiada kilka serii, na które warto zwrócić uwagę.

  • Exence
  • Heartwood
  • Etic
  • Axi
  • Arbor
  • Nash

Połączenie tych dwóch wzorów wygląda obłędnie i tworzy naprawdę ciekawą stylistykę. Taka aranżacja świetnie sprawdzi się w strefach o otwartej przestrzeni, jak i w konkretnym, mniejszym pomieszczeniu.

Eklektyczne kolory

Wyjątkowość tego stylu podkreślimy ciekawymi, odważnymi kolorami ścian. Zresztą eklektyzm to moc intensywnych barw. Warto postawić na jeden wyrazisty, kolorystyczny motyw oraz bazę – na przykład biel, beż czy szarość. Klasyczne odcienie będą świetnym tłem dla wyrazistych mebli, a użycie odważnego koloru będzie dobrym kontrastem. Wybór farb oczywiście jest ogromny, ale warto tutaj wybrać taką, która spełni najwyższe standardy. Producent farb Caparol oferuje właśnie takie, wysokiej klasy farby. Ich produkty wyróżniają się nie tylko świetną jakością ale i szeroką ofertą kolorystyczną, co bardzo się przyda przy urządzaniu eklektycznej przestrzeni. Szczególnie dużym uznaniem cieszą się farby Samtex dla profesjonalistów. Produkty z tej linii wykonano w technologii E.L.F., dzięki czemu nie zawierają szkodliwych lotnych oraz półlotnych związków organicznych. Oprócz całkowitego bezpieczeństwa, nie sposób nie wspomnieć też o łatwości samej aplikacji – farba Caparol została opracowana w taki sposób, aby bezproblemowo nanosiła się na ścianę oraz lekko rozprowadzała. Odpowiednio dobrany kolor potrafi odmienić całe otoczenie. Caparol oferuje innowacyjny system barwienia ColorExpress, opierający się na technologii komputerowego dozowania kolorowego pigmentu do bazowej farby. System barwienia ColorExpress już w kilka minut wymiesza nam dowolny kolor, bez zbędnego, wcześniejszego zamawiania oraz długiego oczekiwania na produkt. Dzięki temu możemy uzyskać każdy kolor, który będzie pasował do naszego eklektycznego wnętrza.

Łazienka

Styl eklektyczny to szaleństwo i sprzeczność. Chociaż w eklektycznej łazience na pierwszy rzut oka nic nie pasuje do siebie, to tak naprawdę wszystko jest precyzyjnie zaplanowane. Dowolność materiałów i połączenie elementów z różnych stylów to podstawa eklektycznego stylu. W łazience można postawić na klasyczne płytki imitujące beton, połączone z wanną retro czy bateriami w klasycznym stylu. Jeśli jednak wiodącym stylem będzie ten klasyczny czy retro, to świetnym przełamaniem będą industrialne płytki w kolorze rdzy czy nawet kolorowe mozaiki. Warto bawić się i łączyć style takie jak minimalizm z retro, klasyczny z industrialnym, retro z rustykalnym. Połączeń i możliwości jest nieskończenie wiele!

Warto zaszaleć i stworzyć piękne wnętrze w swoim mieszkaniu!

Blog
About mceramic