Najnowsze wpisy

13 lutego 2023

Taras 2023 razem z MCeramic

Taras 2023 razem z MCeramic

Za oknem śnieg, deszcz i pochmurne niebo przez co aktualnie większość z nas zapomniała o słońcu, lecie i odpoczynku na tarasie. Jednak już za chwilę powrócą ciepłe dni, a wtedy może się okazać, że brakuje nam przestrzeni, gdzie możemy spędzić leniwe, słoneczne popołudnia przy grillu. Warto już dziś pomyśleć jak stworzyć takie miejsce!

Taras to ta magiczna część domu, którą możemy przemienić w swoje osobiste centrum wypoczynku – wystarczy tylko odrobina fantazji i wysokiej jakości produktów do wykończenia. Jeśli dopiero planujesz odświeżenie tego miejsca, oto kilka pomysłów, które mogą Ci się przydać. To właśnie na tarasie możemy ładować baterie po całym dniu pracy. Przestrzeń ta jest wyjątkowa niezależnie od jego rozmiarów. Z jednej strony stanowi integralną część domu, z drugiej- jest miejscem, w którym możemy zaszaleć z płytkami czy kolorami.

Zanim jednak przejdziemy do jego remontu, warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy. Chcemy stworzyć spokojną przestrzeń w stonowanych kolorach, idealną do odpoczynku przy książce? A może celujemy w „przedłużenie” salonu, gdzie będziemy mogli zjeść posiłek czy zaprosić gości? Określenie priorytetów nie tylko umożliwi nam rozplanowanie wszystkiego czasowo, ale i pozwoli zweryfikować, czy z naszym tarasem poradzimy sobie sami, czy może przyda nam się drobna pomoc eksperta.

Płytki na tarasie

Nie sposób wyobrazić sobie funkcjonalnego tarasu bez doskonale dobranych płytek. Te przeznaczone do wykańczania balkonów czy właśnie tarasów muszą spełniać szereg różnych wymogów, takich jak odporność na czynniki pogodowe czy intensywne użytkowanie. Do tego wszystkiego byłoby dobrze, gdyby wyglądem zharmonizowały się z resztą domu i zaskakiwały swoim wyglądem.

Dzięki współczesnej technologii produkcji płytki gresowe mogą osiągać 2, a nawet 3 cm grubości dzięki czemu nasz taras staje się praktycznie „niezniszczalny”. Takie płyty nie wymagają nawet przyklejania czy fugowania, dzieki czemu ich montaż jest bardzo łatwy i nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Gdzie kupić takie płytki i jakie wybrać?
Z pomocą przychodzą włoscy producenci, którzy wyspecjalizowali się w przemienianiu naszych tarasów w rozgrzane toskańskim słońcem stylowe patia. Atlas Concorde, Delconca, Unicom Starker to manufaktury, w których możemy szukać wyjątkowych płytek tarasowych. Propozycje tych fabryk gwarantują duet nowoczesności z klasycznym designem, idealny niemal do każdego tarasu. Doskonałym przykładem są tutaj płytki imitujące wyglądem naturalne kamienie czy drewno. Ich największą zaletą, oprócz wyjątkowego designu, są parametry techniczne, dzięki którym płytkom niestraszne są żadne warunki zewnętrzne. Oczywiście płytki tarasowe wyżej wymienionych fabryk można obejrzeć i zakupić w MCeramic.

Blog
About mceramic