Najnowsze wpisy

4 czerwca 2020

Tarasowy sezon

Tarasowy sezon

Trwa sezon na urządzanie tarasów, a możliwości jest naprawdę wiele!

Każdy, kto ma ogród powinien pomyśleć o stworzeniu w nim strefy odpoczynku, relaksu czy rodzinnych spotkań. Nie jest to bardzo trudne – wystarczy wybrać odpowiednie meble, rośliny oraz dekoracje.
Wybierając meble warto się zastanowić , jakie mamy oczekiwania. Jeśli zależy nam na aranżacji tarasu jako miejsca tylko do wypoczynku i opalania się w słoneczne dni – warto postawić na przykład na leżaki czy zestawy wypoczynkowe. W ofercie niemieckiego producenta ekskluzywnych mebli Artelia możemy znaleźć wiele interesujących modeli dopasowanych do naszych potrzeb.
Artelia oferuje kilka wariantów kolorystycznych, przez co urządzenie tarasu jest jeszcze łatwiejsze. Do praktycznie każdego modelu mebli możemy dobrać dopasowany pokrowiec, dzięki czemu nasze meble nie będą narażone na złe warunki atmosferyczne czy zabrudzenia.

Jeśli jednak preferujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu, na pewno lepiej sprawdzą się wygodne krzesła i stół. Musimy tylko pamiętać, aby rozmiar mebli dobrać do wolnej przestrzeni, którą dysponujemy na naszym tarasie. Powinniśmy więc wyznaczyć miejsce do poruszania się wokół stołu, aby wygodnie np. podawać posiłki gościom. Artelia w swojej ofercie posiada naprawdę ogromny wybór zestawów do jadalni. Fotele, krzesła czy pufy w połączeniu z solidnie wykonanymi stołami to przepis na idealny taras.

Nasz taras to oczywiście nie tylko meble, ale również rośliny czy dekoracje. Wokół niego możemy posadzić nieduże drzewa, które zapewnią nam cień lub dekoracyjne krzewy o pachnących kwiatach.  Jako uzupełnienie świetnie sprawdzą się kwiaty w dużych, ozdobnych donicach. Dodatki, tekstylia, drobne ozdoby sprawią, że podkreślimy styl naszego tarasu, dlatego warto je wybierać rozważnie. Dodając kilka poduszek, koców czy pledów sprawimy, że miejsce będzie przytulne. Taras świetnie sprawdza się oczywiście kiedy na dworze świeci słońce, a temperatura przekracza 20 stopni, jednak jeśli mamy ochotę zrelaksować się podczas chłodniejszych wieczorów, możemy wstawić lampy grzewcze.
Warto potraktować taras jako dodatkowy pokój i zaaranżować go w naszym stylu, pamiętając, że spędzimy na nim dużo czasu i musimy czuć się komfortowo.

Blog
About mceramic