Najnowsze wpisy

7 grudnia 2017

Toalety myjące. Wygodne rozwiązanie w Twojej łazience

Toalety myjące. Wygodne rozwiązanie w Twojej łazience

Zapewne słysząc czy czytając o Japonii, nie raz natknąłeś się na informacje o myjących toaletach. Coś, co kiedyś jedynie ciekawiło, dziś cieszy się coraz większą popularnością w Europie – i nic dziwnego. Toalety myjące lub nawet same deski to bowiem niezwykle funkcjonalny pomysł, który z pewnością sprawdzi się w każdym – także tym z dziećmi czy osobami starszymi – domu. Sprawdź, co warto na ich temat wiedzieć!

Od nowinki do standardu

Choć niektórym ta technologia może kojarzyć się z nowością, to ten rodzaj innowacji z powodzeniem stosowano już w latach 70 XX wieku. To właśnie wtedy firma Geberit wypuściła na rynek pierwszą myjącą toaletę, łączącą w sobie funkcje standardowej toalety i bidetu. I choć pomysł spotkał się ze sporym uznaniem, to prawdziwą rewolucję wywołał głównie w Azji, szczególnie w Japonii. Co więcej, w krótkim czasie od premiery, model był już stałym wyposażeniem… co drugiej japońskiej łazienki! Co takiego sprawiło, że idea spotkała się z tak wielkim entuzjazmem? Przede wszystkim, w inicjatywie doceniono praktyczne połączenie dwóch funkcji, czyli bidetu oraz toalety, umożliwiające zaoszczędzenie miejsca w niewielkiej łazience. Stale ulepszany system sprawił także, że z czasem toalety myjące wyróżniały się coraz mniejszym zużyciem wody czy energii, stając się tym samym doskonałą alternatywą dla każdego ekologicznego domu. Dziś w Europie rozwiązanie tego typu cieszy się już dużym uznaniem – w końcu to komfort użytkowania oraz oszczędność miejsca w jednym!

Modele toalet myjących

Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli toalet myjących, które z powodzeniem możemy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Co więcej, dzięki ergonomicznym rozmiarom, toalety sprawdzą się i w małym, i przestronnym pomieszczeniu. Jak dokładnie wygląda ich działanie? Modele wyposażone są w szereg różnych funkcji, jak np. specjalną, regulowaną dyszę, możliwość osuszenia ciepłym powietrzem czy pochłaniacz zapachów – i to tylko od nas zależy, na jak rozbudowaną wersję się zdecydujemy. W przypadku jednak, gdy wynajmujemy mieszkanie lub nie planujemy wymiany dotychczasowego sprzętu, z pomocą przyjdzie nam… sama deska myjąca. Mechanizm działania pozostaje niemal identyczny jak w całościowej toalecie – model myje delikatnym natryskiem o optymalnej temperaturze i w pełni regulowanym ciśnieniu. Co istotne, zarówno w przypadku całej toalety myjącej, jak i samej deski, do dyspozycji mamy łatwy w obsłudze panel kontrolny.

Blog
About mceramic