Najnowsze wpisy

25 lutego 2020

Tradycyjny brodzik czy odpływ liniowy?

Tradycyjny brodzik czy odpływ liniowy?

Podczas aranżacji łazienki musimy zdecydować czy do naszej kabiny prysznicowej wybierzemy klasyczny brodzik czy odpływ liniowy.

Jeszcze do niedawna, to właśnie brodziki były najczęściej wybierane przez Polaków. Aktualnie to odpływy podbijają łazienkowy rynek i idealnie wpisują się w stylistykę nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Przed podjęciem wyboru powinniśmy jednak sprawdzić czy nie ma żadnych przeciwwskazań, aby umieścić odpływ liniowy – najlepiej skorzystać z pomocy instalatora. Dzięki dużej dostępności modeli na naszym rynku możemy dobrać odpływ dopasowany do naszych potrzeb.

Czym jest odpływ liniowy?

Najprościej mówiąc, odpływ odpowiada za grawitacyjne odprowadzenie wody, która spływa do zamontowanej rynienki połączonej z syfonem. Jedynym elementem widocznym jest ruszt, często wykonany ze stali nierdzewnej w błyszczącym lub matowym wykończeniu. Dzięki dużemu wyborowi możemy dobrać ruszt tak, aby pełnił również funkcję dekoracyjną w naszej łazience. Często producenci oferują ruszty kolorowe czy takie z ciekawym wzorem. Ta modna alternatywa dla klasycznych brodzików to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Dzięki odpływowi liniowemu łazienka jest łatwiejsza w czyszczeniu, a samo pomieszczenie sprawia wrażenie bardziej estetycznego i nowoczesnego.
Odpływ liniowy świetnie sprawdzi się również w małej łazience, w której staramy się zaoszczędzić każdy kawałek powierzchni. Rezygnując z brodzika optycznie i realnie powiększamy przestrzeń w naszym wnętrzu. Wybierając takie rozwiązanie stawiamy również na bezpieczeństwo. Osoby starsze, z problemami zdrowotnymi czy po prostu dzieci na pewno ucieszą się z możliwości bez problemowego wchodzenia do kabiny, bez konieczności stawiania dużego kroku. Oczywiście producenci oferują niskie brodziki, ale czy nie lepiej postawić na nowoczesność i wygodę?
Aktualnie w projektach wnętrz królują odpływy, ponieważ projektanci coraz częściej stawiają na funkcjonalność połączoną z designem.

Warto zwrócić uwagę na produkty austriackiego producenta HL Hutterer&Lechner . Świetna jakość połączona z innowacyjnymi rozwiązaniami daje firmie HL przewagę nad konkurencją.
Szczególnie model HL Primus-Line zasługuje na zainteresowanie. Charakteryzuje go elegancki wygląd, łatwość montażu oraz nowoczesny syfon antyzapachowy Primus. Rama wykonana jest ze stali szlachetnej, a w komplecie otrzymujemy elegancką pokrywę.

 

Ciekawe modele odpływów liniowych oferuje również firma Viega .  Advantix Vario idealnie pasuje do każdego układu płytek. Minimalistyczna forma rusztu sprawia, że nie koncentruje on na sobie uwagi użytkownika. Advantix Vario to minimalistyczny, elegancki detal, który nie dominuje nad otoczeniem. Po zamontowaniu odpływu i ułożeniu płytek widoczna jest tylko wąska 20 milimetrowa szczelina. Dzięki subtelnemu wyglądowi odpływ ten wpasuje się w każde wnętrze.

Odpływy liniowe podbijają polskie łazienki. Trudno się dziwić, kiedy jego użytkowanie ma same zalety, a przede wszystkim daje duże możliwości aranżacyjne w łazience.
Modele powyższych firm znajdziesz w ofercie MCeramic – odwiedź nasz salon i wybierz opcję dostosowaną do Twoich potrzeb!

Blog
About mceramic