Najnowsze wpisy

30 maja 2022

Wanna wolnostojąca w naszej łazience

Wanna wolnostojąca w naszej łazience

Tysiące zalet i tylko jedna wada – gdy już przygotujemy kąpiel, to… możemy zapomnieć o pospiesznym z niej wynurzeniu. Wanny wolnostojące, bo to właśnie one kuszą takimi możliwościami,  przemienią każdą łazienkę w strefę relaksu oraz spokoju. Stylowe wzornictwo to jednak nie wszystko, co mogą zaoferować. W jakich łazienkach się sprawdzą i na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu? Sprawdźmy to!

Wanna wolnostojąca w naszej łazience

To, co wyróżnia wanny wolnostojące, to połączenie wyjątkowego designu i najwyższej precyzji wykonania. Z tego powodu modele tego rodzaju stanowią częsty wybór do luksusowych hoteli czy apartamentów, często spotkamy je również w kompleksach połączonych ze SPA. Nie oznacza to jednak wcale, że wanny wolnostojące zarezerwowane są wyłącznie dla dużych powierzchni. Fakt – modele te wyróżniają się często większymi gabarytami, przez co zamontowanie ich w małych łazienkach nie jest do końca najlepszym pomysłem. Wiele osób rezygnuje z nich także w przypadku pomieszczeń o nieregularnych kształtach, które sprawiają  nieco kłopotów w aranżacji. Czy to zatem oznacza, że wanny wolnostojące to rozwiązanie przeznaczone tylko dla łazienek o „idealnych” kształtach? Nie do końca! W takich przypadkach z pomocą przychodzą projektanci wnętrz, dzięki którym wydobędziemy z dostępnej przestrzeni maksimum potencjału. Warto także bliżej przyjrzeć się wymiarom i kształtom. Zamiast owalnych czy okrągłych wanien wolnostojących, w małych łazienkach doskonale sprawdzą się modele przyścienne czy prostokątne.
W szerokiej ofercie producentów takich jak Ravon czy Excellent znaleźć możemy modele, które z łatwością dopasujemy do każdej łazienki.

Większa łazienka, większe możliwości

Nie ograniczają Cię żadne kwestie związane z rozmiarem? Doskonale! Oferta wanien wolnostojących jest naprawdę szeroka i zróżnicowana, przez co z pewnością znajdziesz idealne rozwiązane do swojej łazienki. Jednym z takich najpopularniejszych wyborów są wanny owalne lub okrągłe, które oprócz niestandardowych gabarytów, charakteryzują się też dość dużą głębokością. Takie modele doskonale sprawdzą się zwłaszcza… na samym środku pomieszczenia.

Wanna wolnostojąca na nóżkach

Odrobina retro wdzięku jeszcze nikomu nie zaszkodziła! Wanny wolnostojące na eleganckich nóżkach przywodzą na myśl dawne, stylowe aranżacje, gdzie jakość wykonania zawsze szła w parze z wyjątkowym wzornictwem. Współczesne modele wracają właśnie do tych wartości. Doskonałym przykładem jest wanna wolnostojąca na nóżkach, gwarantująca  zarówno niesamowity efekt wizualny, jak i  doskonałą użytkowość, co na pewno docenią wszyscy amatorzy komfortu. W jakich wnętrzach sprawdzą się takie modele? Wbrew pozorom, retro wanna pasuje do wielu aranżacji, w tym także tych minimalistycznych,  rustykalnych czy stawiających na naturalne materiały.

Zapraszamy do naszego biura handlowego, gdzie chętnie doradzimy jak dobrać odpowiednią wannę.

Blog
About mceramic