Najnowsze wpisy

17 stycznia 2017

Wanna czy prysznic? Proste rozwiązania dla każdego wnętrza

Aromatyczna kąpiel po ciężkim dniu pracy to przyjemność, na którą zasługuje każdy. I nieważne, czy mówimy o wylegiwaniu się w wannie czy ciepłym prysznicu – dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy pozwolić sobie na chwilę relaksu niezależnie od rozmiaru naszej łazienki.

Prysznic nowej generacji…

Z faktem, że małe łazienki niosą ze sobą pewne ograniczenia, boryka się każdy projektant. Jasne kolory płytek ceramicznych, niewielka ilość mebli i, oczywiście, mikroskopijny prysznic – tak, aby wszystko się zmieściło, a my… potrafili się w niej odnaleźć. Dostępne na rynku innowacyjne rozwiązania pokazują jednak, że nawet przy trudnej do zagospodarowania przestrzeni możemy postawić na łatwe – i przyjemne – pomysły. Niemożliwe? A jednak!

Mała łazienka otwiera przed nami nowe możliwości, takie jak np. zamiana standardowego brodzika na odpływ liniowy, który „otwiera” pomieszczenie i umożliwia dopasowanie prysznica do indywidualnych potrzeb. To także świetne rozwiązanie w przypadku, gdy mamy małe dzieci lub mieszkają z nami osoby starsze. Dzięki temu, że odpływ liniowy nie potrzebuje zabudowy, znika problem wchodzenia i wychodzenia, a także ten związany z utrzymaniem czystości – co w przypadku mniejszych pociech może mieć kluczowe znaczenie przy wyborze rozwiązań do nowej łazienki. Warto zwrócić także uwagę na wybór odpowiedniej kabiny. O ile w przypadku niewielkich łazienek musimy kierować się głównie specyfiką pomieszczenia, to przy standardowej wielkości wnętrza możemy pozwolić sobie na różne propozycje, w tym prostokątną lub półokrągłą kabinę z przesuwnymi drzwiami. Nowoczesny charakter takiego rozwiązania doskonale sprawdzi się nawet przy bardzo dużych metrażach – stąd coraz częściej zamiast standardowej wanny w centralnym punkcie pomieszczenia projektanci proponują właśnie komfortową kabinę.

Szeroki wybór oferuje zwłaszcza firma Novellini, gdzie styl i elegancja łączy się z funkcjonalnością, doskonale przy tym podkreślając wystrój wnętrza. Brakuje Ci w łazience odrobiny szaleństwa? Przy okazji wymiany kabiny na nową postaw na… radio podtynkowe Jung. Dzięki temu niewielkiemu zabiegowi każdy poranny prysznic zawsze będzie kończyć się tylko w jeden sposób – szerokim uśmiechem na twarzy.

…a może wanna twoich marzeń?

Ten beztroski moment, kiedy zanurzamy się w wypełnionej po brzegi pianą wannie – czy istnieje przyjemniejsze uczucie? I choć sceptycy narzekają na aspekt ekonomiczny takiego rozwiązania, to fanów kąpieli w wannie nie brakuje. Nic dziwnego! Dostępny na rynku szeroki wybór spośród różnych modeli sprawia, że aromatyczną chwilą zapomnienia możemy cieszyć się zarówno w dużej łazience, jak i niewielkim pomieszczeniu, i to bez rezygnacji z niezbędnych mebli czy zabudowań sanitarnych – wystarczy tylko odpowiedni pomysł na aranżację.

W Mceramic podpowiemy, zainspirujemy oraz doradzimy zarówno w kwestii technicznych rozwiązań, jak i wyboru materiałów do wykończenia remontu. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych – razem znajdziemy rozwiązania, dzięki którym twoja łazienka stanie się tym wymarzonym pomieszczeniem i miejscem relaksu.

Blog , , ,
About mceramic