Najnowsze wpisy

21 lipca 2020

Wielki powrót lastryko!

Wielki powrót lastryko!

Lastryko znowu modne we wnętrzach. Połączenie betonu i dekoracyjnego kruszywa tworzy piękny efekt, który sprawdzi się w niejednym wnętrzu.

Płytki o tym wzorze możemy wykorzystać na podłodze, ścianach, a nawet blatach kuchennych czy parapetach. Dzięki swojej niezwykłej trwałości można nimi pokryć w zasadzie dowolną powierzchnię. Wielu producentów w swojej ofercie posiada takie płyty w różnych wariacjach kolorystycznych oraz wymiarowych, a różne opcje ich wykończenia pozwalają dobrać produkt do charakterystyki wnętrza.
Wszyscy znamy stare oblicze lastryko, które kojarzy się w PRL-owskimi wnętrzami budynków. Przez lata był uważany jako wzór niemodny, jednak teraz przeżywa swoją drugą młodość. Stary – nowy wzór podbija wnętrzarski rynek. Tradycyjne terazzo kiedyś występowało raczej w klasycznych kolorach – czarnym, białym i szarym. Czasem do urozmaicenia dodawano barwę czerwoną. Aktualnie lastryko powstaje w najróżniejszych wariantach kolorystycznych – zaczynając od klasyki kończąc na wszystkich kolorach tęczy. Coraz większą popularność zyskują właśnie płytki z wykorzystanym kolorowym kruszywem.

 

 

 

 

 

Delconca  – Stelvio

Kolekcja ta charakteryzuje się obecnością dużych i mniejszych kamyczków w kolorach szarości, beżu i bieli. Płytki występują w dwóch wykończeniach – naturalnym oraz polerowanym oraz w kilku wymiarach, co sprawia, żę są one odpowiednie zarówno dla lokali mieszkalnych, biznesowych czy miejsc publicznych. Elegancki wzór idealnie wpasowuje się we wnętrze i łączy się z innymi teksturami.

Arcana – Stracciatella

Stracciatella to zdecydowanie odważniejsze kolory i mocniejszy wzór. Hiszpański producent płytek postawił na mocno designerskie i modne kolory. Idealnie współgrają z naturalnymi materiałami jak beton czy kamień przez co świetnie wpisują się w odważne projekty wnętrz.

Atlas Concorde – Kone Mix

Kolekcja Kone włoskiego producenta Atlas Concorde łączy wysoką jakość wykonania, materiałów i tworzy idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Niebanalne ułożenie kamieni, które zostały wmieszane w jasnoszary cement tworzy niesamowity efekt. Płytki dostępne są w wielu rozmiarach, co daje możliwość indywidualnej aranżacji pomieszczeń domowych i biznesowych. Występują w kolorach stonowanych przez co zawsze będą wyglądać elegancko i modnie. Posiadają powierzchnię matową, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu czystości oraz elegancką, mocno lśniącą – lappato.

Blog
About mceramic