Najnowsze wpisy

13 września 2022

Wielkoformatowe płytki na elewacje – Atlas Concorde, Delconca

Wielkoformatowe płytki szturmem zdobyły świat dekoracji wnętrz. Jak się okazuje, płytki w formacie XXL równie dobrze sprawdzają się na zewnątrz budynków, w roli eleganckiej i nowoczesnej elewacji. Gdzie szukać takich płytek i w jakich warunkach się sprawdzą? Podpowiadamy w Mceramic!

Wielkoformatowe płytki – czyli jakie?

W warunkach domowych, za płytki wielkoformatowe możemy uznać modele przekraczające standardowe 60 cm. Duża płytka to duży efekt – nic zatem dziwnego, że z czasem pojawiły się również modele megaformatowe, czyli takie, których wymiary zaczynają się od… 120 x 240 cm czy nawet 160 x 320 cm.
Ze względu na swój rozmiar, takich płytek używa się głównie do wewnętrznych realizacji, gdzie często kilka płyt wypełnia całą ścianę, co daje efekt jednej, pięknej tafli. Coraz częściej zdarzają się jednak sytuacje, kiedy taki duży format udaje się przemycić na zewnątrz – wymaga to jednak sporej pracy i zaangażowania.

Układanie płytek wielkoformatowych

Duży wymiar płytek wielkoformatowych może sugerować uproszczenie, a nawet przyspieszenie procesu układania. Kluczową rolę w kładzeniu płytek wielkoformatowych odgrywa precyzja, szczególnie w kwestii przygotowania samego podłoża. Z tego powodu bardzo ważnym elementem pozostaje dobór odpowiednich produktów – tutaj oczywiście musimy wspomnieć o niezawodnym Ardexie. W ofercie tego producenta znajdziemy wszystko co potrzebne to montażu płyt wielkoformatowych.
W poszukiwaniu idealnych rozwiązań warto wybrać się do salonów oferujących produkty renomowanych producentów– dzięki temu zyskamy całkowitą gwarancję jakości.

Gdzie wykorzystać płytki wielkoformatowe

Z jednej strony nawiązujące do nowoczesnego designu, z drugiej – wyjątkowo eleganckie i doskonale harmonizujące się z każdą przestrzenią miejską. Płytki wielkoformatowe na elewacji to świetny pomysł w przypadku „oficjalnych” budynków, jak np. biurowce, choć równie dobrze sprawdzą się i w domach jednorodzinnych. Taką opcje docenią też wielbiciele loftowych klimatów.

Producenci płyt wielkoformatowych w Mceramic

Oferujemy płytki renomowanych producentów takich jak Atlas Concorde czy DelConca – mamy wtedy pewność, że klient będzie zadowolony przez wiele lat. Włoskie fabryki słyną z wyjątkowego designu co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Delconca

Atlas Concorde 

Blog
About mceramic