Najnowsze wpisy

16 kwietnia 2020

Wiosną otwórzmy się na kolory!

Wiosną otwórzmy się na kolory!

Z dnia na dzień jest coraz cieplej, słońce świeci coraz mocniej, a o śniegu możemy już zapomnieć. Wiosna to idealny moment na zmiany w naszych wnętrzach. Po ponurej zimie warto wprowadzić trochę koloru i zaszaleć!

 

Płytki inspirowane naturą

Kwiaty, liście, pąki – to elementy, które mocno kojarzą nam się z wiosną. Oprócz kwiatów tych ciętych w wazonie, możemy je również wprowadzić do swojego wnętrza pod np. postacią płytek.
Te nietuzinkowe wzory idealnie wpasują się w większość wnętrz, a połączone z klasycznym drewnem lub stalową szarością stworzą elegancką przestrzeń. Kolory wnętrz warto dobierać inspirując się przyrodą, aby stworzyć sobie namiastkę natury we własnym domu. Wchodząc do tak urządzonego mieszkania, od razu mamy dobry nastrój.


Ape Ceramica

 

Farby, farby, kolorowe farby

Coraz częściej decydujemy się jedynie na delikatne odświeżenie wnętrza i zabieramy się za malowanie ścian. Podążając za naturą możemy wybrać farby w odcieniach harmonijnej zieleni, słonecznej żółci lub farb w kolorach wiosennych krokusów. Na pewno świetnie sprawdzą się farby od firmy Caparol, które możemy zabarwić na dowolnie wybrany kolor. Razem z wiosną przyszła burza kolorów, na którą warto postawić w tym roku!
Żółta, niezwykle ciepła barwa wniesie do naszego wnętrza radość i promienie wiosennego słońca , a cytryna, miód czy topaz świetnie skomponują się razem z wiosennym królem kolorów – zielonym. Możemy również postawić na odważne połączenia np. zmysłowego fioletu z butelkową zielenią, dzięki czemu nasze wnętrze zyska na elegancji. Ze względu na swój awangardowy charakter fiolet coraz częściej króluje w salonach. Z farbami Caparol łatwo można uzyskać efekt świeżej i świetlistej aranżacji wiosennej.

 

 

Biophlic design 

Pojęcie biofilii odnosi się do umiłowania życia i wszelkich naturalnych systemów. Każdy człowiek odczuwa wewnętrzne, powiązanie z przyrodą. Żyjemy w czasach szybkiego rozwoju technologicznego, gdzie zapominamy o naturze, dlatego bardzo ważne jest wprowadzanie nowych trendów (design biofilny), pozwalających na umocnienie więzi człowieka z przyrodą. Wpuszczając naturę do środka tworzymy przestrzeń, w której będziemy czuć się bezpiecznie, komfortowo i spokojnie.
Żyjąc na terenach zurbanizowanych, powinniśmy tworzyć rozwiązania, które pozytywnie wpłyną na zjednoczenie człowieka z naturą. Planując wiosenny remont warto wziąć pod uwagę biofilny design oraz pamiętać o pozytywnym wpływie przyrody na samopoczucie.

Blog
About mceramic