Najnowsze wpisy

12 lipca 2018

Wnętrze jak z innej epoki? Oto propozycje od Płytki Śląsk Mceramic!

Stylizowane płytki, armatura z mosiądzu, lampy nawiązujące do fabrycznego, industrialnego klimatu – oto przepis na wnętrze niczym z początków XX wieku. Zastanawiasz się nad taką aranżacją? Już teraz przyjrzyj się bliżej „postarzanemu” stylowi i razem z Płytki Śląsk Mceramic wprowadź go do swojego mieszkania!

Dawny czar

Wnętrze jak z innej epoki może oznaczać dosłownie wszystko. Dziś jednak skupimy się na aranżacjach czerpiących ze stylu steampunk, który z kolei silnie inspiruje się przełomem XIX i XX wieku – dodając mu przy tym nieco współczesnej przekory. W aranżacjach steampunkowych dominować będzie więc mosiądz, drewno, stylizowane płytki ceramiczne, ciężkie kolory i elementy wykonane np. z metalu. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla loftów oraz przestronnych mieszkań – choć umiejętnie zastosowane sprawdzi się także w niewielkiej kawalerce.
Zastanawiasz się nad zmianą, ale całość w takiej postarzanej wersji Cię przytłacza? Spokojnie! Jeśli obawiasz się wrażenia ciężkości, postaw na kilka stylizowanych elementów, podczas gdy resztę aranżacji pozostaw maksymalnie neutralną.

Płytki Śląsk

Płytki we wnętrzu czerpiącym ze steampunku? Jak najbardziej! Wystarczy, że postawimy na modele imitujące swoim wyglądem naturalne drewno, najlepiej w ciemnym, mahoniowym lub hebanowym odcieniu. Propozycje w tej stylistyce znajdziemy m.in. w ofercie Atlas Concorde, podobne płytki czekają również w asortymencie producentów takich jak Unicom Starker, Delconca czy Living Ceramics.

Łazienka z mosiądzu

Steampunkowy klimat można także przemycić do łazienki – i to nie tylko pod postacią płytek ceramicznych. Doskonałym przykładem są tutaj baterie oraz armatura z mosiądzu, które świetnie komponują się z pewną surowością wnętrza. Przykład? Ściany pokryte kaflami imitującymi beton, a do tego właśnie takie bogate, mosiężne dodatki, najlepiej w duecie ze stylizowaną umywalką oraz wanną na nóżkach.
Takie połączenie starego z nowym – z jednej strony nowoczesne płytki niczym beton, z drugiej bateria jak z dawnej łazienki – to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto we wnętrzu poszukuje oryginalnych rozwiązań. Całość można dopełnić lustrem w złotej, stylizowanej ramie.

Oświetlenie z pazurem

Oświetlenie we wnętrzu odgrywa niezwykle istotną rolę. Nie inaczej jest w przypadku aranżacji opierających się na postarzanych dodatkach, gdzie możemy postawić albo na całkowicie stylizowane lampy, albo na takie, które zgrabnie łączą w sobie nowoczesność i dawny czar. Niemożliwe? Wystarczy spojrzeć na propozycje od Linea Light, aby przekonać się, jak dobrze innowacyjność może wpisać się w steampunkowe wnętrze. Nasi faworyci do aranżacji jak z innej epoki to modele z kolekcji Hinomaru_P, szczególnie w kolorze różowego złota, oraz propozycje z linii Mongolfier_P1, najlepiej w odcieniu mocnej miedzi.

Szukasz jeszcze więcej inspiracji? W Płytki Śląsk Mceramic czekają na Ciebie tysiące pomysłów – przyjdź i wybierz rozwiązanie skrojone na miarę Twoich potrzeb!

Blog
About mceramic