Najnowsze wpisy

21 czerwca 2018

Wnętrze w stylu shabby chic. Urządź je razem z płytki podłogowe Katowice Mceramic

Jest taki styl, który łączy w sobie jasne barwy, staroświecki wdzięk oraz szczyptę oryginalności. To shabby chic – czyli aranżacje, gdzie dominują akwarelowe barwy oraz celowo postarzane meble. Dziś przyjrzymy się bliżej tej stylistyce i sprawdzimy, co możemy zrobić, aby nadać swojemu mieszkaniu trochę ducha „shabby”. Jakie wybrać meble, kolory i płytki podłogowe? Katowice Mceramic sprawdza to dla was!

 

Liczy się kolor

Jasne ściany, jasne meble i jasne dodatki. Tak w skrócie można opisać tonację najbardziej kojarzącą się ze stylistyką shabby chic. Biel dominuje tutaj zarówno w kolorze ścian oraz mebli, jak i w elementach dekoracji, przez co cała przestrzeń wydaje się bardziej przestronna i harmonijna. Warto jednak przy tym zwrócić uwagę, że nie wszystko musi tonąć w kremowych barwach. Doskonałym przełamaniem będą pojedyncze meble w pastelowych kolorach oraz ciemniejsza podłoga – lub taka przywodząca na myśl tę klasycznie drewnianą. Płytki podłogowe (Katowice Mceramic) imitujące swoim wyglądem naturalny materiał to w takim wnętrzu strzał w dziesiątkę!

 

Meble z duszą

Dominujące biele i kremy to jednak nie jedyne wyznaczniki shabby chic. Kolejny z sekretów stylu kryje się w nazwie – shabby, czyli znoszony i podniszczony, oraz chic, oznaczający klasę i szykowność. Te tendencje widać szczególnie w meblach. Choć na pierwszy rzut oka wydają się wiekowe i nadgryzione zębem czasu, to wystarczy przyjrzeć się bliżej, aby przekonać się, że w rzeczywistości komody czy toaletki wykonane są z najwyższej jakości materiałów. We wnętrzu shabby chic nie może także zabraknąć celowo postarzanych luster oraz dodatków.

 

Płytki podłogowe Katowice Mceramic

Shabby chic to styl dopracowany w każdym elemencie. Ta zasada dotyczy również podłogi, która we wnętrzach utrzymanych w tej stylistyce jest jasna lub drewniana – albo wyglądająca, jak taka wykonana ze starych desek. Sprawdzą się także płytki ułożone w klasyczną jodełkę, choć tu należy być ostrożnym, szczególnie, jeśli nie chcemy przesadzić i uzyskać wrażenia ciężkości.

 

Dodatki mają znaczenie

Odrobina koronki, drewnianych elementów i bibelotów przywodzących na myśl mieszkania naszych babć? To właśnie dodatki shabby chic w pigułce! Aby jednak zachować urok tego stylu pamiętajmy o złotej zasadzie, jaką jest umiar.

Blog
About mceramic