Najnowsze wpisy

6 lipca 2021

Wszystko lśni! Czyszczenie płytek z Faberem 2021!

Wszystko lśni! Czyszczenie płytek z Faberem 2021!

Zamęt z butami w przedpokoju, pobojowisko w kuchni po wspólnym gotowaniu, podłoga wołająca o pomstę do nieba pomimo codziennego mycia… nie od dziś wiadomo, że szczęśliwy dom to taki, w którym nie wszystko wygląda idealnie. Wiele rzeczy można jednak ułatwić. Wyłożenie płytkami często uczęszczanych powierzchni nie tylko sprawdzi się przy szybkich porządkach, ale i zaskoczy wieloletnią trwałością – wystarczy, że będziemy o nie odpowiednio dbać.

Są w naszych domach takie miejsca, które często narażone są na prawdziwe oblężenia. Łazienka, kuchnia, przedpokój – nie bez przyczyny płytki to najlepszy wybór do wykończenia właśnie takich powierzchni. Dzięki wysokiej odporności na mechaniczne urazy, płytki doskonale radzą sobie z wszelkimi przeciwnościami, takimi jak codzienne przecieranie czy usuwanie brudu. Warto jednak pamiętać, aby zawsze używać sprawdzonych środków dopasowanych do rodzaju płytek. Zbyt mocna chemia czy detergent o bardzo kwaśnym odczynie może bowiem doprowadzić do ich zmatowienia i wpłynąć na ozdobną strukturę. Dlatego trzeba uważać na sklepowe detergenty! Często w ich składzie znajdziemy chemię, która może zaszkodzić powierzchni naszych płytek. Warto postawić na sprawdzone środki np. Neugel od firmy Faber.

Głęboko na dno szuflady chowamy także ostre szczotki. Płytki ścienne przecieramy zawsze delikatną ściereczką, pozostawiając cięższą artylerię w postaci twardych gąbek na bardziej oporne zabrudzenia. Podobnie w przypadku czyszczenia podłogi – tu z pomocą przyjdzie nam odpowiednio dopasowany mop. Specjalny sprzęt można zakupić u nas, w dodatku z delikatnymi padami do czyszczenia płytek sprawdzi się idealnie. Przy sprzątaniu warto również zwrócić uwagę na spoiny płytek. Stosowanie agresywnej chemii bardzo szybko zdemaskuje jakość materiału – jeśli jednak postawimy na wysokiej jakości spoiny, odwdzięczą nam się wytrzymałością i estetycznym wyglądem. W końcu to właśnie takie małe szczegóły decydują o atrakcyjności wnętrza.

Najważniejszy jest umiar. Stosowane w nadmiarze środki czyszczące mogą zostawić smugi czy zacieki, a nawet lepką, nieestetyczną warstwę. Właśnie skończył ci się detergent, a musisz przetrzeć płytki w kuchni? W MCeramic oferujemy specjalistyczne środki renomowanej marki Faber, dzięki którym usuniesz wszelkie zabrudzenia – od standardowych zacieków po plamy, z którymi nie radzą sobie już zwykłe, sklepowe detergenty (lepiej ich w ogóle unikać i postawić od razu na specjalistyczne płyny np. Faber Neugel – do codziennego stosowania)  Myjąc łazienkę, warto również pamiętać o odpływie liniowym – często wystarczy tylko zdjąć górną kratkę, aby oczyścić odpływ i zapobiec zapychaniu się syfonu. Dzięki tej prostej konstrukcji jesteśmy w stanie szybko zaprowadzić porządek.

Odpowiednia pielęgnacja w duecie z wysokiej jakości płytkami może zdziałać prawdziwe cuda. W naszym salonie na Śląsku znajdziesz szeroki wybór pośród setek produktów, w tym oryginalne płytki włoskie!
Gwarantujemy, że choć wzory mogą przyprawić o zawrót głowy, utrzymanie ich w czystości to już czysta przyjemność.

Blog
About mceramic