Najnowsze wpisy

2 grudnia 2016

Mała wielka przestrzeń. Jak z pomysłem urządzić przedpokój?

Mówi się o nim, że jest wizytówką całego mieszkania. I nic dziwnego – w końcu to właśnie przedpokój jest często pierwszym pomieszczeniem, jakie widzimy wchodząc do czyjegoś domu. Warto zadbać o to, aby był funkcjonalny i spójny z resztą mieszkania. Rozsądnie zaplanowana przestrzeń z przyciągającymi wzrok płytkami podłogowymi? To możliwe!

Wielozadaniowość w modnym wydaniu

W przypadku aranżacji przedpokoju zazwyczaj decydujemy się na standardowe rozwiązania. Szafa, wieszak, czasem stojak na buty i… gotowe. Tymczasem, choć wnętrze wydaje się nie dawać większych możliwości, drzemie w nim niemały organizacyjny potencjał. Aby go wydobyć, wystarczy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania. Dysponujemy niewielką przestrzenią, a potrzebujemy miejsca na ubrania oraz buty? Z pewnością sprawdzi się u nas zabudowana szafa z lustrami bądź panelem dekoracyjnym, gdzie będziemy mogli schować wszystkie swoje okrycia wierzchnie. Dobrym rozwiązaniem będą także wiszące szafki na buty – dzięki ciekawemu wzornictwu i niebanalnej konstrukcji nadadzą wnętrzu nieco nowoczesności. Z kolei w przypadku dużych i przestronnych holów możemy postawić na fotele czy wkomponowane w szafę ławeczki do siedzenia. Intrygującym akcentem będzie także dekoracyjny wieszak na płaszcze – drewniany idealne wpisze się w stylistykę retro, a metalowy i w nietypowym kształcie, np. drzewa, ożywi nowoczesną przestrzeń.

Fokus na podłogę

Podłoga w przedpokoju narażona jest na wiele czynników zewnętrznych. Tysiące kroków, sporo błota, piach naniesiony z dworu – takie obciążanie wytrzymać może tylko prawdziwa posadzka do zadań specjalnych. Najlepszym wyborem będą płytki podłogowe, które są odporne na mechaniczne szkody i doskonale radzą sobie z przyniesionymi przez nas do domu niespodziankami. No i ta łatwość
w utrzymaniu porządku! To spore udogodnienie, zwłaszcza, jeśli mamy dzieci lub przyjmujemy dużo gości – wystarczy tylko odpowiedni mop lub odkurzacz, aby szybko pozbyć się z podłogi ewentualnych zabrudzeń. Dzięki poprawnie dobranym płytkom podłogowym jesteśmy także w stanie optycznie zmniejszyć albo powiększyć pomieszczenie, i to bez przemalowywania ścian czy rezygnacji z któregoś z postawionych tam mebli. I choć najczęściej do przedpokoju wybieramy płytki o prostej strukturze i w ciemnych kolorze, to warto się przełamać i postawić na zabawę konwencją. Modne szarości czy ciekawe połączenie dwóch barw może całkowicie odmienić wnętrze i podkreślić charakter samego mieszkania.

Długi i wąski, a może mały o nieregularnym kształcie? W Mceramic zadbamy o to, aby płytki podłogowe w twoim przedpokoju doskonale pasowały do wymiarów pomieszczenia. Z naszą pomocą nawet trudne wnętrze stanie się ozdobą całego mieszkania!

Blog
About mceramic