Najnowsze wpisy

28 października 2020

Moc dekoracji z Atlas Concorde

Moc dekoracji z Atlas Concorde

Wśród klasycznych płytek, którymi wykańczamy ściany i podłogi w łazience, kuchni czy salonie znajdują się również pewnego rodzaju perełki – dekory.

Dekory to płytki ozdobne, które ożywiają i dodają charakteru naszemu wnętrzu. Użycie tego typu zdobień sprawia, że łazienka staje się pełna blasku, wytworności i oryginalności. Warto postawić na odrobinę szaleństwa, aby nadać wnętrzu odważnego i wyjątkowego designu. Producenci tacy jak Atlas Concorde ciągle poszerzają swoją ofertę o nowe, ciekawe wzory płytek.

Płytki dekoracyjne możemy zastosować na fragmencie ściany, na całości lub zdać się na własną kreatywność i łączyć je w dowolny sposób. Dekory mogą również wyznaczać strefy w łazience czy naszym salonie kąpielowym. Wybór naprawdę jest spory, a producenci ciągle zaskakują nowymi seriami i rodzajami płytek. Atlas Concorde stawia na różne kształty, kolory, wykończenia, które sprawiają, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Często stawiając na jeden rodzaj płytek w łazience, wydaje nam się, że projekt jest banalny i nudny. Warto postawić na oryginalność! Możemy wybrać intensywną grafikę, kolorowe heksagony czy czarno-białe mozaiki. W połączeniu z klasycznymi płytkami tworzą piękną kompozycję. W najnowszych seriach włoskiego producenta Atlas Concorde możemy znaleźć wiele ciekawych dekorów i wzorów. Seria Venti Boost , Prism czy nowy Marvel Shine to skarbnica płytek dekoracyjnych oraz mozaik.

 

Ważne, aby zastanowić się przed remontem jak chcemy rozmieścić wyposażenie łazienki oraz dekoracyjne płytki. Z pomocą na pewno przyjdą nam architekci, ale możemy również zaszaleć sami. Należy jednak uważać, bo nie trudno o przesadę, a zależy nam przecież na wysmakowanym efekcie. Warto postawić na jeden lub maksymalnie dwa rodzaje dekoracji, aby nie stworzyć wizualnego bałaganu.

Dekory to również świetna alternatywa do klasycznych płytek układanych jako fartuch między szafkami kuchennymi. Ściana nad blatem kuchennym powinna pasować do stylu w jakim urządziliśmy kuchnię. Jeśli zależy nam na industrialnym efekcie warto postawić na cegiełki, dekory z postarzanego drewna lub metaliczne płytki. Dopełnieniem kuchni w nowoczesnym stylu będzie fartuch w ciekawe motywy graficzne oraz geometryczne wzory.  Jeśli chodzi o kolorystykę to mamy dowolność. Możemy postawić na czerń, biel i szarość lub zaszaleć i użyć jaskrawych barw.
Warto wybrać dobre jakościowo płytki dlatego dekoracje Atlas Concorde na pewno sprawdzą się w naszych wnętrzach i nadadzą niesamowitego efektu.

Wzorów i kompozycji płytek jest mnóstwo. Wystarczy tylko zaplanować układ dekorów lub zdać się na doświadczenie specjalistów. Każda łazienka dzięki użyciu dekoracji stanie się oryginalna.

Blog
About mceramic