Najnowsze wpisy

6 września 2018

Płytki a’la marmur. Wybierz idealne rozwiązanie razem z płytki podłogowe Katowice

Klasa, elegancja, szyk. To właśnie z tym kojarzy się marmur, który najczęściej spotykamy we wnętrzach przestronnych i stawiających na jak najbardziej reprezentacyjne walory. Współczesne trendy pokazują jednak, że elementy imitujące ten materiał równie dobrze sprawdzą się w minimalistycznym stylu i tym nieco loftowym, z surowym zacięciem. Niemożliwe? Sprawdź, na jakie marmurowe propozycje stawiają płytki podłogowe Katowice Mceramic!

Marmur – jak łączyć?

Czym nas urzeka marmur? Z jednej strony to uniwersalny wzór, który doskonale odnajdzie się w każdym wnętrzu, z drugiej – wyjątkowy akcent, dzięki któremu nawet oszczędne w dekoracje mieszkanie będzie zadawać szyku. Do tego wszystkiego świetnie wypada w duetach. Imitujące marmur płytki podłogowe (Katowice to jedno z miast, gdzie możemy je kupić) świetnie prezentują się bowiem zarówno w zestawie z klasycznymi kolorami, jak biel, szarość, czy czerń, jak i z elektryzującymi kolorami. Zaintrygowany? Warto przyjrzeć się zwłaszcza realizacjom, gdzie „marmurowa” podłoga występuje ze ścinami utrzymanymi właśnie w pomarańczach, czerwieniach czy żółciach. Intrygujący zestaw!

Do jakich mieszkań marmur?

Utarło się, że marmurowe motywy najlepiej sprawdzają się w przestronnych wnętrzach. I choć jest w tym trochę racji – bo to właśnie w większych pomieszczeniach marmur może w pełni zachwycić – to wystarczy parę tricków, aby równie dobrze prezentował się na małych metrażach. Przede wszystkim, wybierając płytki ceramiczne o wyglądzie marmuru, postawmy na stonowaną resztę wystroju, np. jednolite ściany lub meble utrzymane w jednym, prostym stylu. Warto także bliżej przyjrzeć się kolorystyce wnętrza. Krem, biel, delikatne szarości plus właśnie motyw marmuru – oto zestawy, które najlepiej się w niewielkich pomieszczeniach. Pamiętajmy, że sam motyw marmuru jest już na tyle reprezentacyjny, że nie potrzebuje dodatkowych elementów, jak fototapety czy wielokolorowe ściany.

Marmur na podłodze okiem płytek podłogowych Katowice Mceramic

Najpopularniejszym wyborem w kwestii marmurowych modeli są płytki podłogowe imitujące swoim wyglądem właśnie ten materiał. Jeden z największych wyborów takich kafli znajdziemy u włoskiego producenta Atlas Concorde, który wyróżnia się wyjątkowym designem i zamiłowaniem do miksowania klasyki z mocnym wzornictwem.

Marmur w łazience

Łazienka w marmurowym wydaniu – czy istnieje bardziej klasyczne połączenie? No właśnie! Choć w ostatnim czasie motyw ten ustąpił miejsca jednolitym kaflom czy płytkom imitującym beton, to marmur w dalszym ciągu pozostaje popularnym wyborem. Widać to zwłaszcza w projektach większych łazienek, gdzie można bawić się formą i przestrzenią. Nas najbardziej urzeka marmur w wersji maksymalnej, czyli płytki naścienne i podłogowe w jednym motywie, a do tego miks dodatków z pogranicza retro i nowoczesności, jak np. wolnostojąca wanna. To ryzykowne zagranie, które wymaga oka projektanta, ale wierzcie – efekt końcowy zapiera dech w piersiach! Wszystkie modele niezbędne do tej realizacji znajdziecie w płytki podłogowe Katowice Mceramic.

Blog
About mceramic